Bursa
Açık
26.8°

'EYT için kapı aralandı!..'

GÜNCEL , 07 Eylül 2019 Cumartesi, 10:22

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Vedat Bilgin ile yapılan görüşmeyle "EYT için kapının aralandığını" söyledi.

'EYT için kapı aralandı!..'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, 8 Eylül'de (yarın) Ankara'da yapılacak miting öncesi Fox TV'nin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile yapılan görüşmeye ilişkin bilgi veren Özüpak, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Çankaya Köşkü'ndeydik. Bizim adımıza bir çalışma yapılması talimatıyla oluşturulan komisyonla 1 saatlik görüşmedeydik" dedi.

'KAPININ ARALANDIĞININ İŞARETİ'

Görüşmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleştiğini kaydeden Özüpak, "'Cumhurbaşkanımızın talimatı' cümlesi, bir kapıyı araladığımızın işaretiydi. Sayın Vedat Bilgin, mağduriyetleri bizden dinlemiş olmanın kendileri için de güzel bir veri olduğunu dile getirdi" bilgisini verdi.

'MAĞDURİYETLERE HAK VERDİLER'

EYT'lilerin aile ekonomisinin çöktüğünü ve bunun getirdiği psikolojik sorunlarla her türlü sıkıntıyı yaşar hale geldiklerini kaydeden Özüpak, "Hepsini örnekleriyle anlattık. Hak verdikleri noktalar çok oldu. Umuyoruz ki görüşme sonucunda - ki iletişimde olacağız- Cumhurbaşkanımızla randevu talebimizi de bir kez daha dile getirdik" ifadelerini kullandı.