Bursa
Açık
21.7°

EYT federasyonu ne zaman kurulacak?

GÜNCEL , 07 Ekim 2019 Pazartesi, 18:16

Emeklilikte yaşa takılanlar, federasyonlaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şu ana kadar 12 ilde dernekleşme çalışmaları tamamlandı. 7 merkezde de çalışmalar sürüyor.

EYT federasyonu ne zaman kurulacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), 2019 Nisan ayında Bolu toplantısında alınan karar doğrultusunda federasyonlaşma adımlarını atmaya devam ediyor.

Federasyon kararıyla birlikte başlayan dernekleşme sürecinde şu ana kadar 12 il derneğinin resmi kuruluş işlemleri tamamlandı.

Buna göre, İstanbul, İzmir, Bursa, Bilecik, Kocaeli Gebze, Kocaeli, Çanakkale, Trakya (Edirne-Tekirdağ-Kırklareli), Eskişehir, Kayseri, Bolu-Düzce-Sakarya, Ankara il dernekleri resmi kuruluş işlemlerini tamamlayarak, faaliyete başladı.

Dernekleşme çalışmalarının devam ettiği iller ise şöyle: Adana, Antalya, Alanya, Bandırma, Kütahya, Mersin, Manisa.

Resmi işlemleri tamamlanarak faaliyetlerine başlayan dernekler ilk genel kurullarını da yapmaya başladı. Bu kapsamda Bursa, İzmir, Eskişehir gibi illerde genel kurullar toplanarak federasyona katılma kararı aldı.

EYT Federasyonunun yıl sonuna kadar bünyesinde en az 20 dernekle kurulması, dernek sayısının önümüzdeki süreçte daha da artması bekleniyor.