Bursa
Parçalı Bulutlu
24.3°

EYT Derneğinde ne oluyor? Başkan Özüpak'tan mesaj

GÜNCEL , 24 Haziran 2020 Çarşamba, 23:23

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Gönül Boran Özüpak, hak mücadelesi verdiği EYT'li dostlarına içini döktü. Özüpak, kendisine gelen eleştirilere yaptığı bu paylaşımla yanıt verdi.

EYT Derneğinde ne oluyor? Başkan Özüpak'tan mesaj

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Gönül Boran Özüpak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla merak edilenlere yanıt verirken, bu süreçte yaşadıklarını anlattı.

Başkan Özüpak, EYT'li kaderdaşlarının bu davadan vazgeçmemesinin gerektiğini, bu davanın sahibinin EYT'liler olduğunu belirterek, "Dertleşmek istedim. Çok şey var anlatılacak ama davamızın er şeyin önünde olduğu bilinciyle susmak zorunda kalmışlığın ızdırabını yaşayanım. Aklınıza farklı şeyler gelmesin, siyasetten aldığımız bilgileri en ince ayrıntısına kadar paylaşacağız. Sen, EYT'li arkadaşım, kardeşim, ağabeyim ya da ablam bakalım kaç kişi okuyacak ve evet hakikaten hakkımı istiyor ve elimi taşın altına koyacağım diyecek." dedi.

'SİHİRLİ DEĞNEĞİMİZ VARMIŞ GİBİ YASAYI ÇIKARACAKMIŞIZ GİBİ YÜKLENMELER NEDİR ARKADAŞIM'

EYT'lilerin çözümünün Başkan Özüpak'ta olduğunu düşünenlere ilişkin açıklama yapan başkan, "Çok da merak ederim.Yıllarca verilen mücadelede içinde bulunduğumuz süreçte özellikle STK laşarak yani dernekleşerek sihirli bir değneğimiz varmış gibi yasayı çıkaracakmışız gibi yüklenmeler, karalamalar nedir arkadaşım. Bir dernek üyeliğine bile korkuyla bakan sen EYT'li kardeşim sizin hakkınızı savunabilmesi için bu STK sen yoksan ne kadar yol alacak. Oturduğun yerden davulun sesi o kadar hoş gelir ki eminim o keyifle armut piş ağzıma düşün tatminkarlığını yaşayansın. Oysa ki bu mücadele başta önder olan arkadaşlarımızın başlangIcı ve bir STK laşmayla gelinen süreci yaşattı hepimize. Neden korkarsın , paran mı yok(klasik olacak ama içme sigara bir ay,) çocuğun işe mi girecek ( bizim çocuklarımız çocuk değil mi ?) , İşten mi atılacaksın ( biz çalışan değil miyiz ), Başına bir hal mi gelecek (taşın altında elimiz kolumuz bütün bedenimiz var merak etme) . Gönül Başkan bu işi yapamıyor diyenlere sözüm , gel arkadaşım daha iyisini yapacaksan fedakarlığınla, özverinle ben de senin yanında olacağım. Yeter ki korkma elini taşın altına koy (diğer başkanları ve yönetim kurulu arkadaşlarım gibi .)Asla bir amacım olmadı EYT hak mağduriyetinde. Önce kendi hakkım olarak girdim davama. Aama gelinen süreçte herkesi haklarından haberdar etme çabamızla bugünlere geldik. Verdiğimiz mücadelede kocaman bir aile olduk. Çok pes ettim ama asla yılmadım . Tekrar tekrar ayağa kalktım." ifadesini kullandı

'MİLLETVEKİLLİĞİNE OYNUYOR DİYEN ARKADAŞLARIM...'

Sayı çerçevesinde her türlü eleştiriye açık olduğunu belirten Gönül Boran Özüpak, " Yaptığımız faaliyetlerle herkesi memnun edemeyecekliğimizi de biliyoruz. Kimseye yaranmak zorunda kalmadık kalmayacağız. Aslolan davamızın önemidir. verdiğimiz mücadeledir. Milletvekilliğine oynuyor diyen arkadaşlarım eğer ki öyle bir teklif gelirse sizin olurlarınız olmadan asla bu yola girmem bunu da bilesiniz . Yeri geldi karalamalara davamızı açtık. Amaç edindiğimiz davamızdan asla taviz vermedik ." dedi.

'EYT'NİN ÜZERİNE BASAMAYACAKSIN'

EYT Derneğinin, bölündüğünü, parçalandığına dair yapılan eleştiriler yanıt veren Özüpak, "Art niyete bürünüp yanımızda olup da kendini bir yerlere koymaya çalışan siyasi , ticari vs yer edinmeye çalışan arkadaşlarımıza da sözüm var. EYT'nin asla üzerine basamayacaksın. Milyonların hakkı üzerinden oynanmayacağını hiçbir zaman unutmayacaksın.. " şeklinde konuştu.

EYT'LİLERE MESAJ

Dernek üyeliğinin önemine değinen EYTSYDD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, "Uzun lafın kısası daha da detayları bizde kalarak sevgili EYT'li kaderdaşım, gecesini gündüzüne katan arkadaşlarımızı unutmayın destek olmak Facebook sayfa üyeliği dernek üyeliği, güç birliği değildir. Yanımızda olduğunuzu gösterminiz, umutsuz olmayıp çarenin siz olduğuna inandığınız anı yitirmemeniz temennisiyle; ben ve benim gibi davasına inanan arkadaşlarımla olmaktan gururluyum. Övgü bekleyen biri ya da teşekkür edilen olmak istemiyorum. Gel hakkın için mücadele et diyen oldum. Herkesin gönüllükten çıkıp sorumlulukla hakkına sahip çıkanlarla yol almasını dilerim. Sağlıcakla kalmanızı canı gönülden diliyorum. Sevgi ve saygılarımla" mesajını paylaştı.