Bursa
Açık
18.3°

EYT Derneği'nden son dakika açıklaması

GÜNCEL , 06 Kasım 2019 Çarşamba, 14:47

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, bu akşam başlayacak 10 dakika karanlık eylemiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Özüpak, "Bu etkinliğimizi hiç kimse bir yerlere yamamaya çalışmasın. Kimse bundan bir çıkar elde etmeye çalışmasın." dedi.

EYT Derneği'nden son dakika açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, bu akşam başlayacak 10 dakika karanlık eylemiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Görüntülü açıklamasında bir hafta sürecek eylemin amacını anlatan Özüpak, şunları söyledi:

'KİMSE BİR YERLERE YAMAMAYA ÇALIŞMASIN'

"Bugünden itibaren bir hafta saat 20.30'da 10 dakika ışıklarımızı açma kapama etkinliğimiz olacaktır. Bu etkinliğimizi hiç kimse bir yerlere yamamaya çalışmasın. Evrensel bir etkinlikle gerek derneklere üye olanlar ve olmayanlar, gerek sosyal medyada ve alanlarda ben buradayım diyenler, gerekse ne sosyal medyadan ne alanlardan ne de derneklerimizden haberi olmayan insanları topluca her beraber EYT kardeşliğinde birleştirmek adına başlayan bir farkındalık yaratma etkinliğidir. Evrensel bir etkinlikle Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Vedat Bilgin Bey'den hazırlanacak rapor doğrultusunda net bir açıklama yapılması, EYT kardeşliğimiz ve birlikteliğimizle sorunlarımızın çözümü adına, haklarımıza kavuşmak adına, yasaların bizlere tanıdığı çerçeveler doğrultusunda, davamız adına yaptığımız bu farkındalıkla yaşadığımız mağduriyetlere son verilmesi talebimizdir.

'KİMSE ÇIKAR ELDE ETMEYE KALKMASIN'

Yaşadığımız mağduriyetler toplumsal sorun halini aldı ve aştı. Ekonomik, sosyal ve psikolojik sorunlarla baş edemez hale geldik. Etkinliğimize tüm Türkiye'yi bekliyoruz. Bu dava senin, benim, kısaca bizim davamız. Birlikte başaracağımızı hep söylediki, söylüyoruz ve buna inanıyoruz. Kimse bundan bir çıkar elde etmeye çalışmasın. Biz davamızın, kazanılmış haklarımızın peşindeyiz ve bu davanın sonucunu birlikte getireceğimize inanıyoruz.