Bursa
Açık
20.9°

EYT'de sona doğru! Erdursun mitinde açıklamıştı

GÜNCEL , 11 Eylül 2019 Çarşamba, 17:35

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç'ın NTV canlı yayınında yaptığı EYT açıklaması geniş yankı buldu. Kılıç, sorunun çözümü konusunda umutlandığını söyledi. Kılıç'ın umutlandıran görüşmeye ilişkin ayrıntılar geçen hafta enbursa.com'da yayınlanmış, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun da Ankara'daki EYT mitinginde yaptığı açıklamada, "Hiç bu kadar çözüme yaklaşmadınız. Bunu net bir şekilde söylüyorum" demişti.

EYT'de sona doğru! Erdursun mitinde açıklamıştı

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç'ın NTV canlı yayınında bir izleyici sorusu üzerine EYT konusunda umut verici açıklamalar yaptı.

Kamuoyuna ilk kez enbursa.com'un duyurduğu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticilerinin Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'le yaptığı görüşmeden söz eden Kılıç, şunları söyledi:

"BİLGİN 'FORMÜL ÜRETECEĞİZ' DEDİ"

"Sayın Cumhurbaşkanımız, EYT'lilerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Sayın Vedat Bilgin benim hem hocam hem bu konuları çok iyi bilen bir sosyal politika uzması. Dedi ki 'Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var' dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Çünkü gerçekten bu konuda bir mağduriyet var ve bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

EYTSYDD yönetimi Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'le 5 Eylül'de Çankaya Köşkü'nde yaklaşık bir saat süren bir görüşme yapmış, o görüşmede Cumhurbaşkanı'nın konuyla ilgili talimat verdiği ortaya çıkmıştı.

O GÖRÜŞMENİN AYRINTILARI

EYTSYDD yönetimi, görüşmede Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'e, yaşadıkları tüm mağduriyetleri anlatarak, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun tarafından hazırlanan raporu sundu.

ESAT KAPLAN YAZDI... EYT'LİLER BAŞARDI...

Özgür Erdursun, EYT'lilerin 8 Eylül'de Ankara Tandoğan'daki mitingine de katıldı ve "EYT'lilerin ilk kez çözüme bu kadar yakın olduğunu" açıkladı.

Erdursun, mitingteki konuşmasında "Hiç bu kadar çözüme yaklaşmadınız. Bunu net bir şekilde söylüyorum. Çünkü EYT'liler yerel seçimlerde gücünü gösterdi. Siyasi partiler korkuyor ve ilk seçimleri kaybedecekler. EYT'lilerin sorunlarının çözüleceğine gerçekten de inanıyorum. Bu sorun çözülecektir. Halktan yana olamıyorlar, halktan yana olmayan kaybeder." demişti.

ÖZGÜR ERDURSUN'UN MİTİNGTEKİ AÇIKLAMALARININ TAMAMI

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN SON DAKİKA EYT AÇIKLAMASI