Bursa
Açık
23.5°

EYT'de flaş gelişme... Özüpak ve yönetimi, Bakanlıkta...

EKONOMİ , 08 Temmuz 2020 Çarşamba, 15:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir türlü görüşemeyen EYT SYDD, bu ısrarını sürdürürken bugün önemli bir gelişme yaşandı. EYT SYDD Genel Başkanı Özüpak ve yönetimine Bakan Süleyman Soylu tarafından randevu verildi.

EYT'de flaş gelişme... Özüpak ve yönetimi, Bakanlıkta...

08 Temmuz 2020 Çarşamba 14:15 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek, EYT'lilerin sorunlarını kendisine aktarmak, EYT'yi EYT'lilerden dinlemesini sağlamak için pek çok kez girişimde bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak ve yönetimi, Cumhurbaşkanı'na biraz daha yaklaştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile temasa geçen EYT SYDD Yönetimi, randevu almayı başardı. Soylu'nun yoğun gündemi nedeniyle Özüpak ve yönetimi, Soylu'nun yönlendirmesiyle bugün saat 14.15'te Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erbil ile görüşmeye gitti. Bugün İYİ Parti Grubu'na katılarak kürsüden konuşan Özüpak, akabinde yönetimi ile Erbil ile görüşmek üzere Bakanlığa geçti. Görüşmede EYT'lilerin talepleri ve çözüm önerileri aktarılacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu talebi yenilenecek. Bu gelişme EYT cephesinde heyecan yaratacak gibi görünüyor.