Bursa
Açık
22.4°

EYT'de 'bavul' tartışması!

GÜNCEL , 22 Eylül 2019 Pazar, 09:28

Bütün dikkatleri Cumhurbaşkanlığından gelecek habere çevrilen emeklilikte yaşa takılanlar Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'in sosyal medya mesajlarıyla yine farklı bir tartışmanın odağı oldu. Yaklaşık 6 ay önce Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni (EYTSYDD) AK PARTİ'yle anlaşmakla suçlayan Tezel, şimdi de "bir bavul para" iddiasında bulundu. EYTSYDD Başkan Gönül Boran Özüpak ise gelinen noktada EYT'lilerin farklı bir ortama çekilmek istendiğini, ancak buna izin vermeyeceklerini söyledi.

EYT'de 'bavul' tartışması!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'in sosyal medya üzerinden yaptığı bir suçlama emeklilikte yaşa takılanlar arasında tartışmalara yol açtı.

'BİR BAVUL PARA' İDDİASI

Kendisine "Yenikapı ve Ankara mitinglerine gelme" uyarısı yapıldığını öne süren Tezel, "EYT, bir bavul paraya satıldınız" iddiasında bulundu.

Tezel, "EYT'liler size bir sorum var. EYT Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, şuraya gelin buraya gelin, tag atın vs. diye tweet atıyorlar. Hiç genel kurulumuz var, seçime gelin, diye tek bir paylaşımları var mı, gördünüz mü? Zira bavul içinde gelenleri paylaşmak istemiyorlar" dedi.

HUKUKUN GENEL KURALI

Tezel'in herhangi bir kanıt ya da belge sunmadan ortaya koyduğu iddialar, hukuktaki "İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir" kuralını akla getirirken, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'ın Tezel'den bir isteği oldu:

'BÜYÜĞÜMÜZSÜN DEDİK...'

"Adını anmayacağım sosyal güvenlik uzmanı, kendini dev aynasında gören zat, hadi attığın tweet'lerde adımı soyadımı, derneğin tam ünvanını yazarak at tweeti de mahkemede görüşelim. İspatlamayan da en adi olsun mu? Kendini zeki sanıyorsun öyle mi? Büyüğümüzsün dedik. Ama büyüklük kim, siz kim?" dedi.

'ÇEKİLMEK İSTEMEM TARTIŞMADA OLMAYACAĞIZ'

EYT'lilere de bir çağrı yapan Özüpak, "Egoları ile dava dışına sapanlar, kendilerini dev aynasında görenler, karalamalarla yol almaya çalışanlar, çekilmek istenilen tartışmada olmayacağız. Size de tavsiyem dava insanıyım diyorsanız davanıza odaklanın, bugün var olup yarın olmayacak Gönül Boran'a değil, davanız amaç olsun." ifadelerini kullandı.

Özüpak, Facebook hesanından "Ne yara açmışız, yarası olanlara. Böyleleri yıllarca bitmedi, bitmeyecekler. Buradayız, dimdik ayaktayız. Karalama, iftiraları gün gelecek tırmalayacak bu yarası olan arkadaşlarımızı. Aslolan kurum ve davadır" mesajını paylaşırken, Mevlana'nın şu sözlerini hatırlattı:

"Düşüncen konuşmana, konuşman hareketine, hareketin kaderine yansır. Güzel düşün, güzel yaşa."

İLK TARTIŞMA DEĞİL

Sosyal Güvenlik Uzmanı Tezel, Nisan 2019'da da EYTSYDD'ye yönelik bir takım iddialarda bulunmuş, EYTSYDD için iktidar partisi AKP ile anlaştığını öne sürmüştü. İddiaya ironik bir yanıt veren Özüpak, "Hükümetimize bir yanaşabilsek çok söyleyeceklerimiz var. Keşke verilen mücadeleyi anlayabilseniz" demişti.

O TARTIŞMANIN AYRINTILARI İÇİN