Bursa
Puslu
17.2°

EYT bugün de Meclis gündeminde

GÜNCEL , 09 Ekim 2019 Çarşamba, 17:11

Emeklilikte yaşa takılanlar için "Gündemde yok" dense de milletvekilleri Meclis'te yaptıkları açıklamalarla EYT konusunu gündemde tutmaya devam ediyor.

EYT bugün de Meclis gündeminde

Meclis Genel Kurulu'nun bugünkü gündeminde de ana konulardan biri EYT oldu.

Muhalefet milletvekilleri ardı ardına söz alarak EYT konusundaki son gelişmeleri değerlendirdi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları söyledi:

'BİR DE DALGA GEÇİYORLAR'

"Ekonomik ve siyasi krizle boğuşan 'emeklilikte yaşa takılanlar' olarak bilinen yüz binlerce yurttaşımız var. Bizim de çözüm için defalarca kanun teklifi, Meclis araştırması ve soru önergesiyle gündeme getirdiğimiz, kangrene dönüşen sorunla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Profesör Doktor Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini ve bu sorunun çözümü için bir çalışma yapıldığını duyurmuştu. Dört gözle yapılan çalışmayı beklerken Maliye Bakanı Berat Albayrak 'EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok.' diye açıklama yaptı. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Aklımızla, halkımızla alay ettikleri yetmiyor gibi bir de dalga geçiyorlar. Verdikleri sözleri unutuyorlar, bir söyledikleri diğerini tutmuyor. Hani emeklilikte yaşa takılanlar için yeni düzenleme yapılıyordu? Hani EYT sorunu ortadan kalkacaktı? Size rağmen milyonlarca mağdur yurttaşımız için mücadeleyi sürdüreceğiz, ellerinden alınan emeklilik hakkını isteyen EYT'lilerin haklı mücadelelerinde yanlarında olacağız."

EYT konusu İYİ PARTİ Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın da gündemindeydi. Türkkan, şöyle konuştu:

'GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

"... Geçen seneden beri İYİ PARTİ olarak sürekli gündemde tuttuğumuz ve desteğimizi bir an olsun çekmediğimiz emeklilikte yaşa takılanlar mevzusunda, geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanının konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulunu görevlendirdiği ve sorunun çözümü için bir çıkış yolu arandığı öne sürülmüştü. Fakat, dün 'EYT'lilere yönelik çalışma başlatıldı.' haberi bizzat Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından 'Gündemimizde yok.' denilerek yalanlandı. EYT'liler, Hükûmetin ve Sayın Albayrak'ın gündeminde olmayabilir ama milyonlarca vatandaşımızı sıkıntıya sokan ilk gündem maddesi budur. İktidar, EYT'lileri yok saymaya devam ettikçe biz İYİ PARTİ olarak konuyu gündeme getirmeye ısrarla ve inatla devam edeceğiz."

Bursa'da bir bayram günü
Bursa'da bir bayram günü
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Türk sinema sektörü çekimlere başlıyor
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi