Bursa
Çok Bulutlu
6.8°
enBursa Haber

EYT Başkanı Özüpak'tan yeni çağrı

GÜNCEL , 15 Ağustos 2019 Perşembe, 14:57

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) federasyona dönüşme kararı doğrultusunda ilk dernek 18 Ağustos 2019 Pazar günü açılıyor.

EYT Başkanı Özüpak'tan yeni çağrı

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, fedarasyonlaşma yolunda ilk dernek açılışınınn 18 Ağustos 2019 Pazar günü Bilecik'te yapılacağını açıkladı.

Özüpak, Bilecik EYT Derneği'nin açılış törenine tüm hak mağdurlarını davet etti.

Özüpak'ın açıklaması şöyle:

"Haklı davamızda gasp edilen hakkını geri isteyen 'Ben hak mağduruyum' diyen, çocuklarımızın 65 yaşında emekliliğine hayır ve 410 TL maaşla emekli olacak olan çocuklarımız için biz mücadelemizi tüm Türkiye'ye yayılması için ilk Bilecik'ten başlıyoruz.

Bursa'da yaktığımız meşaleyi her ilde yakmaya devam edeceğiz. 'Bu meşale hiç sönmesin' diye yola çıktık. Bilecik, Bursa, İzmir, Kocaeli Gebze, Kocaeli, Trakya Çerkezköy, Çanakkale, Eskişehir, Kayseri derneklerimizi açıp ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşları arasına girmesini siz değerli mağdur arkadaşımızla başaracağız.

Bizi gören, bizi duyanlarla yol yürüyeceğimizi burdan bir kez daha yenileyelim.

'Hakkım gasp edildi, ben mağdurum, çocuklarımın geleceği için ben de mücadeleye destek vermek istiyorum' diyorsan Ankara'da Tandoğan'da 8 Eylül 2019'da mağduriyetin 20'inci yılında hakkın için bizimle beraber önce Anıtkabir sonra da büyük buluşmada hep beraber haykıracağız: Haklıyız ve EYT kazanacak."