Bursa
Parçalı Bulutlu
23.8°

EYT Başkanı Özüpak'tan seçim mesajı

GÜNCEL , 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 18:30

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT'lilerin artık "benim partim değil, benim hakkım" dediğini belirterek, "İktidara talip olanlar bizi dikkate alacak" diye konuştu.

EYT Başkanı Özüpak'tan seçim mesajı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYTSYDD'nin YouTube kanalında açıklamalarda bulundu.

EYT'lilerin artık "benim partim değil, benim hakkım" dediğini kaydeden Özüpak, "Artık seçim malzemesi olmaktan bıktık. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak pinpon topu gibi bir oraya bir buraya savrulmaktan bıktık" dedi.

Özüpak, "Sabırsızlıkla bir erken genel seçimi ya da 2023 olağan seçimi bekliyoruz. Ve artık hakkım diyen bir kitleyle bekliyoruz. Bizi anlayanlarla bizi dinleyenlerle yola devam edeceğiz sözümüzden de feragat etmiyoruz. İktidara talip olanlar bizi dikkate alacak" diye konuştu.

EYT'lilerin asla siyasallaşma ya da siyasi partiye dönüşme hedefi olmadığını belirten Özüpak, "Biz siyasallaşırsal bölünürüz. Kurulan bir parti var, onun amacı da böl parçala yönet" dedi.

Asla umutsuz olmadıklarını kaydeden Özüpak, "O seçim gelecek, biz hakkımızı er ya da geç alacağız" diye konuştu.

Federasyonlaşma sürecinin devam ettiğini ve sürecin konfederasyona devam edeceğini söyleyen Özüpak, EYT'nin bütçeye yük olduğu söylemini de kabul etmediklerini kaydederek, "38 yaşında değil, 45-50 yaş aralığındayız. Sözleşmemizi yaptık, primlerimizi ödedik. Bu kaynakların nasıl kullanıldığını da görüyoruz" ifadelerini kullandı.