Bursa
Az Bulutlu
22.3°

EYT Başkanı Özüpak'tan flaş açıklamalar

GÜNCEL , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 14:30

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için her yolu denediklerini belirterek, "Asla yılmadığımızı ve yılmayacağımızı her defasında belirtiyoruz. Yapılanı unutmayız, ama sabretmek zorundayız. Bizim sorunumuzu siyasetçiler çözecek." dedi.

EYT Başkanı Özüpak'tan flaş açıklamalar

EYT mağduriyetinin 21'inci yılında sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında değerlendirmelerde bulunan EYTSYDD ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal güvenlik sisteminde başta EYT olmak üzere, staj ve çıraklık, ABO, GSS ve kıdem tazminatı gibi mağduriyetlerin devam ettiğini söyledi.

Aylık bağlanma oranlarının (ABO) yol açtığı mağduriyetin yaş haddi kadar büyük sorun olduğunu kaydeden Özüpak, Türkiye'de artık herkesin EYT'nin haklılığını teslim ettiğini ve EYT'nin haklılığından kimsenin şüphe duymadığını belirterek, şunları söyledi:

'CUMHURBAŞKANIMIZLA GÖRÜŞMEKTE ISRARCIYIZ'

"Cumhurbaşkanımızın bizi bizden dinlemesi gerektiği konusunda ısrarcıyız. Dilekçelerimiz, mektuplarımız, fakslarımız, görüşme taleplerimiz çok kez makama ulaştırıldı, ancak bir geri dönüş olmadı. Son olarak kendisine 4 sayfalık bir mektubu iadeli taahhütlü olarak gönderdik. Alındı belgesini de paylaşacağız. 21. yılımızda 7 muhalefet partisiyle görüşme yaptık. Haksızsınız diyen yok. Çözümümüz var, diyorlar. Bu anlamda EYT tamamen birleştirici güç. Zannetmeyin ki Cumhurbaşkanımız bizi bilmiyor, zannetmeyin ki hükümetimiz bizi bilmiyor. Ne kadar öteleyebilirse kardır diye düşünüyorlar herhalde. Bütçeye yük söylemini kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz zaten bizden isteneni ikinci tura dönmüşler olarak, prim ve vergilerimizi peşinen ödenen kişiler olarak, maalesef görmezden duymazdan geliniyor. Asla yılmadığımızı ve yılmayacağımızı her defasında belirtiyoruz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Hepimizin bir oy hakkı var. O Meclis'i bizler seçiyoruz. Yapılanı unutmayız, ama sabretmek zorundayız. Bizim sorunumuzu siyasetçiler çözecek."

EYT'LİLER MİTİNG YAPACAK MI? ÖZÜPAK'TAN EYT'LİLERE ÇAĞRI

EYT'LİLER EKİM AYINI BEKLİYOR