Bursa
Çok Bulutlu
22°

EYT Başkanı Özüpak'tan Cumhurbaşkanı'na yanıt

GÜNCEL , 26 Ekim 2019 Cumartesi, 16:54

Bir vatandaşın EYT sorusunda "40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur?" karşılığını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden (EYTSYDD) yanıt geldi.

EYT Başkanı Özüpak'tan Cumhurbaşkanı'na yanıt

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra sosyal medya hesabından görüntülü bir mesaj yayınladı.

Özüpak, şunları söyledi:

'ERKEN EMEKLİLİK İSYEMİYORUZ'

"Biz bütün toplantılarımızda erken emeklilik istemiyoruz, bütçeye yük değiliz, türemiş değiliz... Bütün bu söylemleri her defasında dile getirdik. Bugün bizim mücadelemiz, bir yasanın geriye doğru işletilerek, mağduriyet yaratacak şekilde geriye doğru işletilerek, kazanılmış haklarımızın elimizden alınmasının mücadelesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasında gördük ki yanlış bilgilendirme hala devam ediyor ya da önceki bilgileriyle bu açıklamayı yapmış olduğunu düşünmekteyiz."

'RAPORU BEKLEYECEĞİZ'

Cumhurbaşkanı'nın Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'i konuyla ilgili bir rapor hazırlamak üzere görevlendirdiğini, kendilerinin de 5 Eylül 2019'da Bilgin ile Çankaya Köşkü'nde bir görüşme yaptıklarını hatırlatan Özüpak, "Biz Vedat Bey'in raporunu bekleyeceğiz. Yaptığımız bilgilendirme sonucunda inanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız da bizi bizden dinleyecek ve yaşadığımız mağduriyetle ilgili son noktayı koyacaktır. Umudumuz var, mücadelemiz de sonuna, sonuç alana kadar devam edecek. Biz bu raporun sonucunu beklemek zorundayız ve biraz daha sabır diyoruz" dedi.

'MÜCADELENİN SONUNU GETİRECEĞİZ'

20 yıl süren mağduriyet sonucu EYT'lileri bilmeyen, görmeyen, konuşmayan kimsenin kalmadığını belirten Özüpak, "Bunu biz başardık ve sonucunu da birlikte getireceğiz" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ EYT AÇIKLAMASI

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak da sosyal medya paylaşımında "Gasp edilen emekliliğimizi istiyoruz, yaşımız 50, prim günümüz 8 bin-10 bin, ama biz yine ekonomiye yükmüşüz gibi bizi hor görenlere verilecek cevabımız var" dedi.

Yerel seçim sonuçlarını hatırlatan Özüpak, Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Mersin, Kılpayı Bursa yerel seçimlerden daha ders almamışlar. O sandık gelecek, bizi emekli etmeyenleri biz emekli edecek miyiz EYT'li arkadaşlar?" ifadelerini kullandı.