Bursa
Çok Bulutlu
15.3°

EYT Başkanı Özüpak'tan çok net açıklama

GÜNCEL , 17 Eylül 2019 Salı, 10:58

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'tan yine çarpıcı açıklamalar geldi. Sosyal medyada dolaşan EYT formüllerinin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Özüpak," İçerikle ilgili hiçbir açıklama yok. Hiçbir söz yok. İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımıza rapor en adil haliyle yansıtılacaktır" dedi. EYT'lilere olgunluklarını koruma çağrısı yapan Özüpak, "Biz bildiğimiz yoldan şaşmayacağız" diye konuştu.

EYT Başkanı Özüpak'tan çok net açıklama

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medya hesabından görüntülü bir açıklama yaptı.

'RAPORUN ADİL OLACAĞINA İNANIYORUZ'

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile 5 Eylül'de Çankaya Köşkü'nde yapılan görüşmeyi hatırlatan Özüpak, "Derdimizi, derdimizin ve amacımızın ne olduğunu, yaşadığımız mağduriyetlerimizi en ince ayrıntısına kadar anlattık. Bizlere hak verdiler. Biliyorlar esasında. Zira Sayın Bilgin, işin içinden gelen bir isim. Her mağduriyeti kalem kalem biliyorlar. İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımıza raporu en adil haliyle yansıtacaklardır." dedi.

Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında "Finlandiya modeli, seneden düşüm" vs... gibi bazı formüllerin ortaya atıldığını kaydeden Özüpak, görüşmede bu konuların gündeme gelmediğini söyledi ve ekledi:

'İÇERİKLE İLGİLİ HİÇBİR SÖZ YOK'

"İçerikle ilgili hiçbir açıklama yok. Hiçbir söz yok. Bunlara itibar edip de kendinizi yıpratmayın. Biz 8 Eylül 1999 öncesi girişleri kapsayacak bir şekilde, tekrar bir mağduriyet yaşatmayacak şekilde bir raporun çıkması için mücadele veriyoruz. Aylık bağlama oranlarıyla kuşa dönen maaşların eski oranlara dönmesinin mücadelesini veriyoruz. Staj ve çıraklıkta başlayan sigorta süresinin emeklilik hesabında dikkate alınmasının mücadelesini veriyoruz."

Özüpak'tan EYT'lilere bir de çağrı geldi:

'BİLDİĞİMİZ YOLDAN ŞAŞMAYACAĞIZ'

"Sizlerden ricam, sabırlı olacağız, olgunluğumuzu; bilinçli bir toplum olduğumuzu her yerde göstereceğiz. Haklarımıza sahip çıkacağız ve en önemlisi mücadelemizi bırakmayacağız. Biz birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız. Buna inandığınızı biliyorum. Tahriklere kapılmayın! Sosyal medyada küfürler, hakaretler dolaşıyor. Herkes layığıyla yaşasın. Biz bildiğimiz yoldan şaşmayacağız."

Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Bursa'da bir bayram günü
Bursa'da bir bayram günü