Bursa
Açık
6.8°
enBursa Haber

EYT Başkanı Özüpak net konuştu

GÜNCEL , 09 Eylül 2019 Pazartesi, 11:46

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, geçen hafta Çankaya Köşkü'nde yapılan görüşmeyle EYT için kapının aralandığını belirterek, "Tabii ki bu bir anda olabilecek bir şey değil. Biz bir kanun hükmünde kararname ya da Resmi Gazete'de yayınlanmadığı sürece bu mücadeleyi bırakmayacağız, sonuna kadar da devam edeceğiz." dedi.

EYT Başkanı Özüpak net konuştu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, Ankara Tandoğan'da düzenlenen mitingin ardından enbursa.com'un sorularını yanıtladı.

Mitingi değerlendiren Özüpak, "Miting güzel geçti. Tüm Türkiye'den katılan arkadaşlarımız, 'Davamızın arkasındayız' diyen arkadaşlarımızla yine yan yana, omuz omuzaydık. '20. yılımızda artık bitsin bu mağduriyet' diye haykırmak için Tandoğan'daydık." dedi.

EYT ANKARA'YA AKTI

Mitingde yaptığı konuşmada "Hiçbir siyasi hareketin arka bahçesi değiliz" mesajı veren Özüpak, şunları kaydetti:

'HAK ARAMADA DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK'

"Sosyal medyada bazı gazeteciler, Twitter ortamı, bize yönelik bazı karalamalar var. Milletvekillerine kadar uzanan bir karalama. Ama biz bir derneğiz ve hak arama mücadelesi içinde olanız. Bu çizgimizin, bu arayışımızın dışında da başka hiçbir talebimiz olmadı. Bunu vurgulamak istedik. Bir dernek olarak, bir sivil toplum kuruluşu olarak, hak aramanın nasıl bir örnekle, örnek teşkil ederek Türkiye'ye, hatta dünyaya kadar duyurmuş olduk."

EYT MİTİNGİNDE EN ÇOK ALKIŞI O ALDI... O İSİM ENBURSA'YA KONUŞTU

Özüpak, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile yaptıkları görüşmeye ilişkin olarak da "Bugüne kadar çok sayıda görüşme yaptınız, ama en üst düzeye bu kadar yakınlaşılmış oldu" şeklindeki soru üzerine de şunları söyledi:

'KAPIYI ARALADIK...'

"Kesinlikle... Hep bizim yanımızda muhalefet partilerinden destek veren milletvekillerimiz oluyor ya da Meclis'te bizim hakkımızda soru önergeleri, kanun teklifleri verenler oluyor. Kapıyı araladık diye düşünüyorum. Bu bizim için umutlandırıcı. Hükümetimize ulaşma çabası içerisindeydiz. Cumhurbaşkanımıza ulaşma çabası içerisindeyiz. Bu gelişmenin de bizi umutlandırdığını bütün arkadaşlarımıza da iletmek istedim.

'RESMİ GAZETE'DE GÖRMEDEN...'

Tabii ki bu bir anda olabilecek bir şey değil. Biz bir kanun hükmünde kararname ya da Resmi Gazete'de yayınlanmadığı sürece bu mücadeleyi bırakmayacağız, sonuna kadar da devam edeceğiz."

'ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ SORUN YOK'

Federasyonlaşma çalışmaları konusunda da bilgi veren Özüpak, "Ekim 20'ye kadar açılışlarımız olacak. Hafta sonları Pazar günleri. Sayımız daha da artacak ve bu yapıyı tüm Türkiye'ye ne kadar yayabilirsek, arkadaşlarımızı ne kadar bilinçlendirebilirsek, üstesinden gelemeyeceğimiz sorunumuz olmayacağını düşünüyorum. Çünkü kenetlenmiş olacağız, birleşmiş olacağız" diye konuştu.