Bursa
Çok Bulutlu
18.9°

EYT Başkanı açıkladı: Taviz vermeyeceğiz

GÜNCEL , 07 Ekim 2019 Pazartesi, 18:49

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT mücadelesinin son EYT'li emekli olana kadar süreceğini söyledi. Özüpak, "Taviz vermeyeceğiz, haklarımızı sonuna kadar alacağız" dedi.

EYT Başkanı açıkladı: Taviz vermeyeceğiz

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, Trakya EYT Derneği'nin açılış töreninde çarpıcı açıklamalar yaptı:

'HER ŞEY İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLACAK'

"Son 1.5 yılda EYT'lileri bilmeyen duymayan görmeyen kalmadı. Bunu beraber gerçekleştirdik. Sonunu da beraber getireceğiz. Sonuna, sonuç alana kadar; son EYT'li arkadaşımız emekli olana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Her şey istediğimiz gibi olacak. Dik duracağız, yılmayacağız, pes etmeyeceğiz ve kazanan biz olacağız. Umudumuzu yitirmeyeceğiz. Edirne'den Kars'a kadar bu mücadeleyi yayacağız."

'HALAY ÇEKİYORUZ, ÇÜNKÜ...'

"Halaylar çektik. Diyorlar ki 'Neyi kazandınız da halay çekiyorsunuz, neyin eğlencesini yapıyorsunuz?' Biz alanlarda mücadelemizi de veririz, alanlarda birlikteliğimizi, kardeşliğimizi de gösteririz. Halaylarımızdan da eksik kalmayız. Çünkü biz böyle güzeliz. Yakan yıkan değil, kardeşçe, dostlukla, birlikte bu mücadeleyi sürdürenleriz."

'HAKLARIMIZI SONUNA KADAR ALACAĞIZ'

"Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Sayın Vedat Bilgin'e yaşadığımız tüm mağduriyetleri örnekleriyle anlattık. Yenş mağduriyetler yaşanmadan, 8 Eylül 1999'da işe giren arkadaşımızın dahi hakkı gasp edilmeden, aylık bağlanma oranlarının düzeltilip insanca yaşayacak bir emekli maaşı istediğimizi, bundan da asla taviz vermeyeceğimizi ilettik. İnanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve muhalefet partilerinin de desteğiyle çok güzel bir sonuç elde edeceğiz. Taviz vermeyeceğiz, haklarımızı sonuna kadar alacağız."

Bursa'da bir bayram günü
Bursa'da bir bayram günü
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
Akyaka hiç bu kadar 'sakin' olmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır