Bursa
Açık
32.7°

'EYT 82 milyonun gönlünde kazanıldı'

GÜNCEL , 04 Kasım 2019 Pazartesi, 19:51

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'ndan EYT'lilere tam destek geldi. Çerkezoğlu, "Hükümet her ne kadar görmek istemese dahi bu mücadele 82 milyon insanın gönlünde kazanılmış bir mücadeledir" diye konuştu.

'EYT 82 milyonun gönlünde kazanıldı'

Gebze EYT Derneği'nin açılışına katılan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, "EYT sorunu için bütçeye yük hesabı yapmak insafsızlıktır. Emeklilik bir yük değil, bir haktır" dedi.

Açılış töreninin ardından Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansta konuşan Çerkezoğlu, şöyle konuştu:

"EYT sorunu için bütçeye yük hesabı yapmak insafsızlıktır. Emeklilik yük değil, bir haktır. Biz yan yana gelmedikçe bu hakkımızı bize vermeyecekler. Bugüne kadar omuz omuza mücadele ettik, bundan böyle de mücadeleye devam. Emeklilere geçinecek maaş ve sosyal hakları sağlamak devletin görevidir."

EYT mağduriyetine derhal son verilmesi için hükümete çağrıda bulunan Çerkezoğlu, "Hükümet her ne kadar görmek istemese dahi bu mücadele 82 milyon insanın gönlünde kazanılmış bir mücadeledir" diye konuştu.