Bursa
Açık
14.2°
enBursa Haber

Esma Esad kanseri yendi

DÜNYA , 04 Ağustos 2019 Pazar, 19:12

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, meme kanserini yendiği açıkladı.

Esma Esad kanseri yendi

Suriye'de askeri hastanede kemoterapi tedavisi gören Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, "Yolculuğum bitti. Tüm acısı ve yorgunluğu ile sakıncaları ve hatta pozitif yönleriyle. Allah'a şükür, bitti. Kansere karşı tamamen zafer kazandım" dedi.

Meme kanseri olduğu dönemlerde kendisinin bunu hak ettiğini söyleyenlere yönelik ise Esma Esad, "Topraklarını ve milletini satanlar, Suriyeli kardeşlerine karşı yabancı emirlerle silah taşıyanlar ahlak için kalbinizde boş yer olduğunu düşünüyor musunuz" ifadelerini kullandı.

Suriye Devlet Başkanlığı, 1 yıl önce Esma Esad'ın hastane odasında Beşar Esad'ın yanında oturduğu bir fotoğrafı yayımlayarak, "Kötü huylu bir tümör görüldü" haberini verip, tedaviye başlandığını duyurmuştu. 43 yaşındaki eski yatırım bankacısı Esma Esad, Suriye'de 8 yıl önce savaş çıktığından beri hayırseverlik çalışmalarında lider rolünü üstlenmiş, öldürülen askerlerin aileleriyle tanışmıştı. Aynı zamanda muhalefet için nefret figürü olmuştu.

İsyancılar Londra doğumlu Esma Esad'ı, Beşar Esad'ın arkasındaki güç ve Suriye'de yaşananların asıl sorumlusu olarak göstererek, "ölümün kadını" diye tanımlıyor.

Esad taraftarları ise onu övmek için "Şam'ın yasemini" diyor.