Bursa
Parçalı Bulutlu
22.6°

Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlatıldı

GÜNCEL , 09 Eylül 2020 Çarşamba, 11:54

Katıldığı bir televizyon programında "İmam Hatip Liseleri" ile ilgili yaptığı konuşma nedeniyle, Erol Mütercimler hakkında görev yaptığı üniversite de soruşturma başlattı.

Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlatıldı

7 Eylül'de katıldığı bir televizyon programında Dr. Öğr. Üyesi Erol Mütercimler' in "İmam Hatip Liseleri" ile ilgili yaptığı konuşma sonrasında görev yaptığı Haliç Üniversitesi tarafından soruşturma başlatıldı.

YÖK Başkanı Saraç konuyla ilgili Mütevelli Heyeti Başkanı ve Rektörü ile dün görüşmeler yapmıştı.

Erol Mütercimler konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Toplumun bir kesiminde oluşan yanlış bir algıyı dile getirmek istedim. Yanlış anlaşıldım, özür dileyeceğim" dedi.

TİMAV'DAN TEPKİ

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Genel Başkanı Ecevit Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, Mütercimler'in ifadelerinin, haddini ve maksadını aşan ifadeler olduğunu belirtti.

TİMAV olarak Mütercimler'i kınadıklarını ifade eden Öksüz, "İlgili kişi bu ifadeleri ile ancak ve ancak kendisini ve zihniyetini tarif etmiştir diyoruz. İmam hatip öğrenci ve mezunları hakkında sarf ettiği bu çirkin sözlerinden dolayı Mütercimler, bu milletten ve imam hatiplilerden derhal özür dilemelidir. Ayrıca Mütercimler'in haddi ve ahlak sınırını aşan bu sözlerinden dolayı hukuk nezdinde hesap vermesi için TİMAV olarak gerekli yasal süreçleri başlatacağımızı da kamuoyunun bilgilerine arz ederiz" değerlendirmesini yaptı.