Bursa
Gökgürültülü Sağanak
21.1°

Erkan Kamat ve İdris Sevinç'ten flaş açıklamalar...

BURSASPOR , 23 Ağustos 2020 Pazar, 12:52

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi için yeterli çoğunluk sağlanamadı ve kongre haftaya kaldı. Gazetecilere açıklama yapan Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, bir haftanın çok önemli bir zaman olduğunu ve "Müstakbel başkan" olarak tanımladığı Kamat ve arkadaşlarının yönetimmişcesine imza yetkileri ile görev yapmaları gerektiğini söyledi. Kongreyi ilk toplantıda yapmayı istediklerini ancak ilk toplantıya 703 kişinin katılmasının önemli olduğunu vurgulayan Kamat ise transferden tüzük değişikliğine kadar önemli mesajlar verdi.

Erkan Kamat ve İdris Sevinç'ten flaş açıklamalar...

İlk toplantıda yeterli çoğunşluk sağlanamaması üzerine kongrenin ertelendiği açıklamasını Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç yaptı.

Sevinç şöyle konuştu:

"Maalesef 2066 üyemizin burada hazır olması gerekirken sadece 703 genel kurul üyemiz ki ilk defa bir ilki gerçekleştirmek istediğimiz bir ortamda imza atmış. Gerekli çoğunluğu sağlayamadığımız için bu genel kurul 30 Ağustos tarihinde saat 17'de yine burada yapılmak üzere ertelenmiş durumda."

Sevinç, tek başkan adayı Erkan Kamat için dikkat çeken açıklamlar yaptı ve şunları söyledi:

"MÜSTAKBEL BAŞKAN DİYEBİLİRİM"

"Hakikaten zor bir dönem ve ortamda böylesine bir göreve talip olan Sayın Erkan Kamat ki tek aday olduğu için kendisine müstakbel başkan diyebilirim. Arkadaşları ile beraber aday oldukları günden bugüne kadar kendi aralarında, kulüp içerisinde ve camiada yaratmış oldukları pozitif enerji nedeniyle ve bugüne kadar gözlemlediğim çalışmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları kongreden sonra da yerine getireceklerine inancım tamdır."

Sevinç , Kamat ve arkadaşlarının yönetim ile aynı imza yetkilerini kullanması gerektiğini söyledi ve ekledi:

"BAŞKAN GİBİ İMZA YETKİSİ KULLANMALI"

"Lakin, dedik ya müstakbel aday, dedik ya tek başkan adayı dolayısıyla önümüzdeki bir haftayı başkanmışçasına, yönetimmişçesine aynı imza yetkileri ile yapacaklarına, yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çünkü hakikaten zamanımız yok. Zor süreçten geçiyoruz. Hepimiz bunun idraki içerisindeyiz. Ama önemli olan düştüğün yerden kalkmak ve o zor sürecin aşmaktır."

Sevinç'e teşekkür eden başkan adayı Erkan Kamat ise ilk oturumda kongrenin yapılmasını istediklerini ancak 703 kişinin katılmış olmasının da önemli bir durum olduğunu söyledi.

Kamat, şöyle konuştu:

"CAMİAYIM DİYE GEÇİNEN KULÜPLERDE 703 KONGRE ÜYESİ BİLE YOK"

"Çok önemli bir süreçten geçerken bütün Bursa'nın bizim kadar konuya hassasiyet gösterip ilk oturumda kongrenin yapılmasını çok arzu etmiştik. Maalesef olmadı ama kötü bir tablo çizmek istemiyorum. Çünkü Bursaspor çok büyük kulüp ve camiadır. İlk oturumda dahi 703 kişi gelip imza attı. Biz 300-400 kişilerle kongreler yaptık. 100 kişi imzalarla ilk oturumları kapattık. Türkiye'de camiayım diye geçinen spor kulüplerinde 703 tane kongre üyesi dahi yok. "

Arkadaşları ile birlikte yaptıkları çalışmaları hatırlatan Kamat, camiaya şu mesajları verdi:

"NE GEREKİYORSA YAPILACAKTIR"

"Bunun altını özellikle çiziyorum. Bursaspor çok büyük bir camiadır. Hiçbir zaman bir haftada kaybetmiş de sayılmayız. Çünkü biz 2 hafta önceden arkadaşlarla beraber çalışıyoruz. Ne gerekiyorsa yapılacaktır."

Transfer sorularına da yanıt veren Kamat, kulüp olarak daha önce yapılması gereken işler olduğunu söyledi. İşte Kamat'ın açıklamaları:

"TRANSFERDEN ÖNCE..."

"Transfer yapmadan önce yapılması gereken başka işler var o işleri yaparsak biz transfer yapmak için önümüzü açabiliyoruz. Daha sonra bu konularda bilgilendirme yapacağız. Tüzükle de ilgili güzel çalışmalar olacaktır. Önümüzdeki zamanda inşallah işbirliği içinde güzel çalışmalar yaparız. Pandemi sorunları var kulüpte inşallah onları da en iyi şekilde atlatırız ki perşembeden sonra ciddi anlamda biz de işlerimize devam ederiz."