Bursa
Az Bulutlu
25°

Erkan Aydın'dan enBursa.com'a destek!.. 'Bu baskı da susturamayacak'

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 15:45

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com hakkında aldığı yıkım kararına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Kuruluşundan bu yana kalemini dik tutan enBursa.com susturulmak isteniyor. Bu baskı da onları susturamayacaktır" dedi.

Erkan Aydın'dan enBursa.com'a destek!.. 'Bu baskı da susturamayacak'

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, enBursa.com'a Bursa Büyükşehir Belediyesi eliyle gerçekleştirilmek istenen 'yıkım darbesi' ile ilgili konuştu.

'HEDEFTE ÖZGÜR GAZETECİLER VAR'

Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu dönemin karanlık bir çağ olduğunu dile getiren Aydın, "Bu çağın en önemli özelliği de bağımsız özgür haberciliğin susturulmasıdır. İktidar bağımsız medyaya ağır baskı kurmaktadır. Sırtını iktidara dayayanlar ve onlardan güç alanlar da özgür gazetecileri hedef almaktadır" ifadelerini kullandı.

'SANSÜRÜN SANSÜRÜ'

4 Eylül tarihinde gazetecilik tarihinde bir ilkin yaşandığını vurgulayan Aydın, "2 yaşındaki çocukları taciz eden tarikat şeyhine yönelik haberlere engelleme konuldu. Engelleme haberlerine engel kararı alındı. Bir başka deyişle yazılmayan haberlere de engel konuldu. Artık bu sansürün de sansürü. Daha ötesi var mı bilmiyorum. Olsa da artık Türkiye'de hiç kimse şaşırmaz" değerlendirmesinde bulundu.

ENBURSA.COM KALEMİNİ SATMADI!

enBursa.com'un 'geçici' olarak kullandığı ve sözleşme süresi devam eden binanın Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmak istenmesinin de sansür politikasının devamı olduğunu söyleyen Aydın, "Kurulduğu günden bu yana kalemini dik tutan enBursa.com susturulmak istenmektedir. Baskı altına alınmak istenmektedir. Ben sitede görev yapan gazeteci arkadaşlarımın yılmayacağını, meslek etiği içerisinde haberlerine devam edeceğine inanıyorum. Yıllardır bükülmediler, direndiler kalemlerini satmadılar. Bu baskı da onları susturamayacaktır" dedi.