Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
5.9°

Erdursun'dan işsizlik fonu önerisi

EKONOMİ , 27 Şubat 2020 Perşembe, 18:09

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, enbursa.com canlı yayınında işsizlik fonunun doğru kullanılması için bir öneride bulundu

Erdursun'dan işsizlik fonu önerisi

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, canlı yayında enbursa.com Genel Yayın Yönetmeni Esat Kaplan'ın sorularını yanıtladı.

ERDURSUN'DAN KESİNTİ İDDİALARINA YANIT

Emekli maaşlarındaki kesinti yapılacağına ilişkin iddialara yanıt veren Erdursun, "Emekli maaşının neyinden kesinti yapılacak. Baktığımızda emekli maaşları artık küçük bir yardım niteliğinde. Emekli maaşı diyemeyiz bin lira, bin 500 lira... İşin buraya kadar geleceğini sigortalı olanlar, Bağ-Kur'lu olanlar kestiremiyordu." Cumhurbaşkanı bizim böyle bir çalışmamız yok" demedi." Benim ağzımdan siz duymadınız" dedi. Artık devletin kurumlarında bürokratların, müdürlerin yaptığı açıklamları kale almamak gerekir. Sonuçta onlar doğruyu söylemeyebilirler. "Siz ben başkasına güvenmeyin, ben ne dersem o olura" geldi bu iş. Asıl bu kötü açıklama." dedi.

ERDURSUN'DAN EYT ELEŞTİRİSİ: 'MİLYONLUK ARABALARA BİNMESİNLER' HABERİNE GİT

İŞSİZLİK FONU ÖNERİSİ

Özgür Erdursun, işsizlikle alakalı yaptığı açıklamasında, "Vatandaş işsizlikten kırılıyor. Corona virüsünden herkesten korkuyor ama Türkiye'de işsizlikten ölen var. Çok korkulan virüsten daha tehlikeli işsizlik. İşsizlik rakamları daha da artacak.İşsizlik fonundaki parayı işçiye verin. Hiç işsiz kalmamış, işsizlik fonundan yararlanmamış kişiye en azından biriken parasının yüzde 20'sini verin. Bu durumda çalışanlar çok işyeri de değiştirmek istemezler." ifadesini kullandı.