Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
8.4°

Erdursun'dan flaş açıklama: Bu parayı bile bulamayacaklar!

EKONOMİ , 19 Mart 2020 Perşembe, 18:57

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Koronavirüs önlemleri çalışanları nasıl etkileyeceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdursun'dan flaş açıklama: Bu parayı bile bulamayacaklar!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, enbursa.com canlı yayınında Genel Yayın Yönetmeni Esat Kaplan'ın sorularını yanıtladı.

Özgür Erdursun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığ Koronavirüse karşı önlem paketini yorumladı.

'O İNSANLAR BU PARAYI BİLE BULAMAYACAK'

Erdursun, "Pakette önlemler alınmış ama aceleye getirilmiş. Tam anlamıyla vatandaşların bekletinlerini, sıkıntılarını karşılayacak bu tedirginliği ortadan kaldıracak açıklamalar beklerken çok da fazla olmadığını gördüm. Temizlik ve hijyen ürünlerinde KDV'nin sıfıra indirilmesini bekliyordum. Elektrik ve doğalgaz faturalarında bir erteleme olmadı. En önemlisi işini kaybeden kişiler. Birçok iş yerine kapatın denildi. Asgari ücretle çalışanlar ay sonunu bile getiremiyordu. O insanlar bu parayı bile bulamayacak. Türkiye'de iki ay her şeyin durdurulması gerekiyordu." dedi.

'ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ 200 LİRA OLMALI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "asgari ücret desteğini devam ettireceğiz" açıklamasını değerlendiren Erdursun, "Asgari ücret desteği 2018 yılında 100 lira, 2019 yılında 150 lira, 2020 yılında ise 75 lira oldu.Ve şu anda bu destek uygulanmıyor. Acil bir şekilde istihdamda iş gücü kaybını artırmamak için asgari ücret desteği 200 lira olarak uygulanmalı.

'ÖZGÜR ERDURSUN'DAN 'İSTİKRAR KALKANI PAKETİ' RAPORU' HABERİNE GİT

Yayının tekrarını izlemek için...