Bursa
Az Bulutlu
23.9°
enBursa Haber

Erdoğan ve İmamoğlu cenazede buluştu

GÜNCEL , 19 Nisan 2019 Cuma, 14:16

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası eski Başkanı Atalay Şahinoğlu'nun cenaze törenine katıldı.

Erdoğan ve İmamoğlu cenazede buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoglu Cuma namazını kılmak ve İTO eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu'nun cenazesine katılmak için Altunizade'deki İlahiyat Fakültesi Camii'ne geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Şahinoğlu'nun cenaze töreni için aynı camiye geldi.

Erdoğan, İmamoğlu'ndan dakikalar sonra camiye giriş yaptı. Cumhurbaşkanı'na damadı, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti.

İki isim cuma namazının ardından cenaze namazı için birlikte saf tuttu.

Törenin ardından İmamoğlu, Cumhurbaşkanı'na aracına kadar eşlik etti. Tokalaştıkları gözlenen iki ismin bir süre ayaküstü sohbet ettikleri gözlendi.

ERDOĞAN VE İMAMOĞLU'NUN KATILDIĞI CENAZEDEN FOTOĞRAFLAR

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sorulan İmamoğlu, "Nezaketin, buluşmanın normalleşmesi, bu ülkenin normalleşmesi demek. Ben bunu temsil etmeye ve uygulamaya çalışacağım" dedi.

'ERDOĞAN ÖYLE BİR CÜMLE KULLANMADI'

Karşılaşmamız gerekiyor çünkü biz bu millete hizmet eden iki makama sahibiz. Kendileri cumhurbaşkanımız, bunlar gayet doğal. Nezaketin, buluşmanın normalleşmesi bu ülkenin normalleşmesi demek. Ben bunu temsil etmeye ve uygulamaya çalışacağım. Daha önce de söyledim, fırsat bulursam merhabalaşır, kucaklaşır, bu ülke adına sohbet ederim. Bu benim için keyiftir, onurdur. Bugün de kandilini kutladım. Sizlerin de kutlarım.

Muhabirlerin "Erdoğan size 'hayırlı' olsun dedi mi?" sorusuna şu şekilde cevap verdi: Kendisi öyle bir cümle kullanmadı. Sadece kandilini kutladığımda iadeyi kutlama yaptı.

​'KEŞKE DEMİR HİÇ ISINMASAYDI'

Keşke demir hiç ısınmasaydı. Hep seçim süreçlerinde bunlar hep oluyor. Tabii ki soğusun, tabi ki barış olsun, huzur olsun. Bu ülkede barışı ve huzuru destekleyen her açıklama bizim için bir kazanım. Dolayısıyla bu bakış açısı bizim için de millet açısında bir kazanımdır. Teşekkür ediyoruz. Keşke hiç bu kadar ısınmasaydı, bu tarz olayları hiç yaşamasaydık. Ama memnunum açıklamalardan.