Bursa
Çok Bulutlu
8.9°
enBursa Haber

Erdoğan: Seçim güvenliği konusunda her türlü tedbiri aldık

GÜNCEL , 23 Haziran 2018 Cumartesi, 14:46

İstanbul Esenyurt mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,seçim güvenliği konusunda her türlü tedbiri aldıklarını açıkladı.

Erdoğan: Seçim güvenliği konusunda her türlü tedbiri aldık

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Esenyurt mitinginde halk hitap etti.

Erdoğan, "Bay Muharrem diyor ki, 'okulların bahçesinde yatın, sandıkların önünde oturun, bende YSK'nın bahçesinde yatacağım'. Demek ki bu şimdiden kaybettiğini anladı. Ne yapacakmış? YSK'nın önünde gidip kendine göre şimdiden tehdit sallıyor. Bay Muharrem, biz hukuk devletinde yaşıyoruz, hukuk. Bu devlet guguk devleti değil. Geçmişte CHP'ye oy verilip verilmediğine baktınız. Tasnifi kendiniz yaptınız. AK Parti iktidarında 16 yıldır böyle birşey olmadı. Siz yaptınız yaparsınız. Seçim güvenliği konusunda her türlü tedbiri aldık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle...

"(Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Türkiye inşallah bu sistemle uçuşa geçecek, inşallah muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız."

"81 vilayetimizde üniversitemiz var. burs kredisi 45 Lira'dan 470 Lira'ya yükseldi"

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü 2016'da açtık. 69 milyon araç geçti. Avrasya Tüneli'nden 23 milyon araç geçti. Sen üüncü köprüden gitmeye mecbur musun? İkiden git birden git, sandalla git. Bayramlarda bunların ikisi ücretsiz Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi ücretsiz. Yavuz Sultan Selim 7 sene sonra devlete geçiyor. bu ekonomik bir zekadır. Sende bu yoksa ne yapalım?"

"İstanbul 3. Havalimanı 29 Ekim'de açılıyor. 11.2 milyar euro ile burası yapılıyor. Bunları biz kamu-özel ortaklığı ile yaptık. Üçüncü havalimanında 100 bin kişi istihdam edilecek. Hepsinden öte, hamdolsun markamız olacak o havalimanı. Dünyaya burayla biz havamızı atacağız"

"Bizi bölmek isteyenler var. Kürt devleti kuracaklarmış. Kürt kardeşlerimizin bu devletten başka devleti yoktur. Suriye'nin kuzeyinde Kürt koridoru değil, terör koridoru var. Afrin'e girdik, şu anda Kandil'deyiz. Kandil'de toplantı halidne olan lider kadrodan 35 teröristi etkisi hale getirdik"