Bursa
Açık
14.8°
enBursa Haber

Erdoğan: Sapkınları da ittifaka dahil ettiler

GÜNCEL , 14 Mart 2019 Perşembe, 16:03

Cunhurbaikanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Yenimahalle'deki mitinginde Millet İttifakı'nı hedef aldı.

Erdoğan: Sapkınları da ittifaka dahil ettiler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde düzenlenen mitinge konuştu

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Yavaş'ı eleştirdi: "Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar." Erdoğan, "Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını ittifaka dahil ettiler" dedi.

"Tencere yuvarlanır, kapağını bulurmuş. Bay Kemal de büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 yılda 9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı, Ankara Büyükşehir'e kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı.

Nabza göre şerbet veren, Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular.

Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar. Sadece bununla da kalmadılar, bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldılar. Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler.

Bay Kemal, Meral Hanım siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz. HDP'yi söylemeye gerek yok. Üzülerek söylüyorum ki Saadet de onlarla beraber. Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. Utanmadan CHP'nin sözcüsü onlar düdükleri polise karşı öttürdüler diyor. Siz kimi kandırıyorsunuz?

Toplantı ve yürüyüş kanununa göre izin almak zorundalar. Sordum müracaat edilmemiş. İstiklal Caddesi'ne farklı ara sokaklardan girerek işgal hareketine girişmek istediler."

Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Sümela Manastırı 3.5 yıl sonra açıldı
Göldeki ada kırmızıya büründü
Göldeki ada kırmızıya büründü
Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu
Bu kez Yahudi Mahallesinde soyundu
Çırılçıplak soyup dövdüler
Çırılçıplak soyup dövdüler