Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
10.1°

Erdoğan film çekimine onay vermedi

GÜNCEL , 28 Şubat 2018 Çarşamba, 15:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Aydın, müvekkilinin hayatından kesitlerin anlatılacağı 'Dede Sultan' adlı filmin hazırlıklarını sürdüren şirkete, filmin yapımına, çekimine ve gösterimine, müvekkilinin muvafakatinin bulunmadığı yönünde ihtarname gönderdi.

Erdoğan film çekimine onay vermedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatından kesitlerin anlatılacağı 'Dede Sultan' adlı filmin yapımına, çekimine ve gösterimine onay vermedi.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, filmin hazırlıklarını sürdüren İstanbul'da Baran Medya şirketine 'ihtarname' gönderdi. İhtarnamenin 'konu' kısmında "Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatını ve hatıralarını anlatmayı planladığınız 'Dede Sultan' isimli filmin çekimine ve gösterimine muvafakatimizin olmadığının, muvafakatimiz dışında işbu filmin yapılması durumunda yasal yollara başvuracağımızın ihtaren bildirilmesidir" ifadelerine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

"Tarafımıza göndermiş olduğunuz 'Cumhurbaşkanlığı Bilgilendirme Mektubu' başlıklı yazınız ve ekindeki bilgi ve belgeler ile Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatından kesitlerin anlatılacağı 'Dede Sultan' isimli bir film yapma niyet ve hazırlığı içinde olduğunuzu bildirmiş bulunmaktasınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsi geçen filmin yapımına, çekimine ve gösterimine muvafakati bulunmamaktadır. Tarafınızca bu doğrultuda işlem tesis edilmesini, aksi takdirde yasal yollara başvurmak zorunda kalacağınızı vekil olarak ihtaren bildiririm."