Bursa
Çok Bulutlu
30°

"Erdoğan 'EYT'lilere müjde' diyebilir!.."

GÜNCEL , 25 Ekim 2019 Cuma, 15:06

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) gündemdeki yerini koruyor. Sözcü gazetesi Yazarı Memduh Bayraktaroğlu, iktidarın EYT konusunda iyi polis-kötü polis oyunu oynadığını belirterek, "Erdoğan, 'EYT'liler müjde' diyebilir" dedi.

"Erdoğan 'EYT'lilere müjde' diyebilir!.."

Sözcü gazetesi Yazarı Memduh Bayraktaroğlu, Youtube kanalından EYT'ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erken seçim durumunda EYT müjdesi gelebileceğini söyleyen Bayraktaroğlu, şunları kaydetti:

"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'EYT'lilerin kanunun asla çıkamaz' dedi. 2020 senesinde de bütçeye ödenek konmadı. Alt tarafı 14 milyar lira. Koymadılar. Neden diye sormayın, beni suça tahrik etmeyin. Ben suç işlemem. Ben 'Ödenek koymadılar' derim, anlayan anlar, neden konmadığını. Kendimce izah edeyim. Bütçeye EYT'liler için ödenek koymayan, kalem ayırmayan, giderler kısmına 14 milyar lirayı ilave etmeyen bakan kötü polis. Ama bir de iyi polis lazım. Kurallar böyle. İyi polis kim olacak? Tayyip Erdoğan iyi polis. Demek ki EYT'lilerin gözü aydın diyemeyeceğim, Bakan açısından. Ama diğer taraftan bakarsam, erken seçim ihtimalinden dolayı iyi polis rolünü oynayacak Erdoğan, 'EYT'liler müjde' diyebilir. Ne zaman? Erken seçime gidilecekse. Erdoğan, EYT'lilere müjdeyi çok büyük ihtimalle seçimden önceki cuma günü, 2 gün önce açıklayabilir."

Bayraktaroğlu'nun açıklamalarını yorumlayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak ise şunları söyledi:

"EYT'ye iyi polis kötüsü polisi oynayanlar, İyi bilsinler ki 'Bizler artık boş sözlere kanmayacağız.' Sonuç alana kadar birlik ve beraberlik içinde hareket ederek gasp edilen haklarımızı alacağız. EYT'li dostlarımız haklarımızı alacağımıza inandık ve bu yoldan geri dönüş yok. Ya haklarımızı alacağız, ya haklarımızı alacağız başka yolu yok."