Bursa
Çok Bulutlu
11.3°
enBursa Haber

Erdoğan Demirören hayatını kaybetti

GÜNCEL , 08 Haziran 2018 Cuma, 10:50

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören 79 yaşında hayatını kaybetti.

Erdoğan Demirören hayatını kaybetti

Geçmişte kanser tedavisi gören 79 yaşındaki Erdoğan Demirören'in sağlık durumu yaklaşık bir yıldır iyi değildi. Son olarak ciğerlerinde su toplandığı bildirilen ve hastanede kontrol altında tutulan Demirören'in sağlık durumu iki gün önce ağırlaştı. Demirören, bugün hayatını kaybetti.

Demirören'in cenazesi pazar günü Fatih Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecek.

T24, Demirören'in ölümünü haberleştirdikten sonra iş adamının kaldığı İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nin başhekimi Özgür Şamilgil, bir açıklama yayımladı. Şamilgil'in açıklamasında Demirören'in ölümü yalanlandı ve durumunun kritik olduğu bildirildi. Ancak, Şamilgil bu açıklamayı yaptıktan kısa bir süre sonra basın toplantısı düzenleyerek ölüm haberini duyurdu.

Şamilgil yaptığı açıklamada "Erdoğan Demirören saat 11.53 itibariyle aramızdan ayrılmıştır" dedi.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

28 Ağustos 1938 tarihinde dünyaya gelen Erdoğan Demirören aslen İnegöllüdür. Türk sanayici ve iş adamı olan Erdoğan Demirören Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye'nin en büyük grupları arasında bulunuyor.

Özel Ata Lisesi'nin de sahibidir. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü'nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.

Evli olan Erdoğan Demirören üç çocuk babasıdır.

Son olarak Demirören Medya Grubu bünyesine Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk'ü de katarak yılın en dikkat çeken satın alma işlemi gerçekleştirmiştir.