Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

Erdoğan'dan ücretli köprü yanıtı

GÜNCEL , 16 Haziran 2018 Cumartesi, 18:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin köprü eleştirilerine Antalya'dan yanıt verdi. Muhalefetin köprülerin farkını bilmediğini söyleyen Erdoğan, "Devlete ait olanları bayramda ücretsiz yaptık. Kamu-özel sektörleriyle yapılanlar ücretli. Bir dahaki bayrama bir formülünü bulur onları da ücretsiz yapabiliriz" dedi.

Erdoğan'dan ücretli köprü yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Antalya'da verdiği mesajlar şöyle:

'BİR DAHAKİ BAYRAMA...'

"Laf değil, biz yaptığımızı konuşuyoruz. Onlar ne konuşuyor? İcraat, icraat. Bizim midemiz boş laflara yok. Ulaşımı kolaylaştırmak toplam uzunluğu 10 KM'yi bulan 14 tünel yaptık. Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden? Antalya'da projelerimiz hala devam ediyor. Bunların böyle derdi yok. Bunların dertleri yok. Köprülerin fiyatları konuşuyorlar. Devletin köprüleri ile kamu-özel ortaklığı ile yapılan köprülerin farklarını bunlar bilmez. Biz devlete ait olanları bayramda ücretsiz yaptık buyrun geçin diyoruz. Kamu-özel sektörleri le yapılanlar ücretli. Bir dahaki bayrama bir formulünü bulur onları da ücretsiz yapabiliriz."

'BİRA FESTİVALİ'NDEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADILAR'

"Geçen dönem Antalya'da bira festivali yapmaktan başka bir şey yapmadılar. Bu festivalde bir genç de hayatını kaybetmişti. Bu kişi seçilerken Antalya'da bedava elektirik dedi. Bunu kullanabilen oldu? Antalyalılar en pahalı suyu kullandılar. Bunlar böyledir. Seçim döneminde bol keseden atıp tutarlar. Biz yapamayacağımızı söylemeyiz, söylediğimizi de yaparız."

'MACRON İLE KONUŞTUM'

"Yurt dışındaki kardeşlerimiz, büyük fedakarlık göstererek sandıklara gidiyor... Bu sabah Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştüm. 'Bak, bizim insanımız orada biraz çile çekiyor, lütfen demokratik haklarını kullanmada yardımcı olun' dedim. Bakalım, söz verdi, 'Elimizden geleni yapacağız' dedi."

'GELİN BUNUN HESABINI SORALIM'

"CHP'nin oylarının HDP'ye savrulduğunu, aktığını ve oralara doğru bir destek verilmesi için çalışmalar yapıldığını, bunların hepsini takip ediyoruz, öğreniyoruz. Ülkemize ve milletimize husumet besleyen herkesin yanında olan bu örgütün arkasına saklananlar siyaset kurumunun adını kirletmektedir. Buradan açıkça söylüyorum; ağızlarından demokrasiyi düşürmeyen ama uyuşturucu kaçakçılığından teröristlere silah taşımaya kadar bulaşmadıkları adi suç kalmayan bu kişiler, siyaseti de kirletiyorlar. Ben Kürt kardeşlerime diyorum ki; sakın bu oyuna da gelmeyin."