Bursa
Çok Bulutlu
23.2°
enBursa Haber

Erdoğan'dan Trump'a Brunson yanıtı

GÜNCEL , 13 Ekim 2018 Cumartesi, 19:04

ABD Başkanı Trump, Twitter'dan "Rahip Brunson bugün Oval Ofis'te olacak. Onunla buluşmak harika olacak. Yardımları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum" dedi. Erdoğan, Trump'a verdiği yanıtta, "Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Trump'a Brunson yanıtı

ABD Başkanı Trump, ABD'li rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Trump, Brunson ile bugün TSİ 21.30'da Oval Ofis'te görüşeceğini belirtti. Trump tweetinde "Onu yeniden görmek harika olacak. Yardımları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter üzerinden Trump'a yanıt verdi.

Erdoğan, "Sayın Başkan, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder. PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ortak bir mücadele yürütür" ifadelerini kullandı.

ANLAŞMA YOKTU

Trump diğer mesajında ise anlaşma olmadığına vurgu yaptı ve "Brunson'ın serbest kalması için bir anlaşma yoktu. Rehinlerin serbest bırakılması için anlaşma yapmam. Fakat ABD tarafında büyük bir takdir var. Ve bu iyi, belki de harika Türkiye-ABD ilişkilerine yol açacak" görüşünü belirtti.

Eşek sütünden bunu da yaptılar!
Eşek sütünden bunu da yaptılar!
Sanal mankene 125 milyon dolar
Sanal mankene 125 milyon dolar
Ak pelikanların muhteşem dansı
Ak pelikanların muhteşem dansı
Migrenin esiri olmayın!
Migrenin esiri olmayın!