Bursa
Az Bulutlu
14°
enBursa Haber

Erdoğan'dan teşkilata: Çatlak seslere kulak vermeyin

BURSA , 04 Ağustos 2019 Pazar, 21:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İl Başkanlığı Teşkilat yemeğinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MHP ile güç birliğine devam edeceğiz. Türk demokrasisini güçlendirecek yeni reformlara Cumhur İttifakı olarak imza atacağız" ifadelerini kullandı. "Faizler düşüyor. Faizlerin düşmesiyle beraber enflasyondaki gerileme de sürecek. Piyasadaki canlanma yeniden ivme kazanacaktır" diyen Erdoğan, teşkilata "sağda solda duyduğunuz çatlak seslere kulak vermeyin" mesajı gönderdi.

Erdoğan'dan teşkilata: Çatlak seslere kulak vermeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK PARTİ Bursa İl Başkanlığının Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlediği teşkilat toplantısına katıldı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

'YENİLENME VE BİRLEŞME' MESAJI

"31 Mart'ta adaylarıma verdikleri güçlü destek için Bursalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bursa tercihini bir kez daha AK PARTİ'den yana kullanmıştır. Bu başarıda Bursa il teşkülatının çok büyük emeği var. Aynı şekilde MHP teşkilatlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Türk demokrasisi 31 Mart seçimlerinden güçlenerek çıkmıştır. Şimdi önümüzde 4-5 yıllık seçimsiz bir dönem bulunuyor. Bu dönemin partimiz ve ülkemiz açısından taşıdığı önemin farkındayız. Bu dönemi ülkemizde güçlenme, AK PARTİ'de ise yenilenme ve birleşme dönemi olarak değerlendireceğiz. Bu kutlu davayı 2053 ve 2071'e taşıyacak beşeri ve kurumsal omurgayı birlikte inşa edeceğiz."

'MHP İLE GÜÇ BİRLİĞİNE DEVAM'

"Pazara kadar değil mezara kadar diyerek çıktığımız bu yolda azimle, kararlılıkla yürüyeceğiz. Hepimiz öncelikle bu davanın bir neferiyiz. MHP ile güç birliği yapmaya devam edeceğiz. Yeni reformlara Cumhur İttifakı olarak imza atacağız."

"Bursa'ya layıkıyle hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Bursa'ya hizmet etmek bizi biz yapan kadim değerlere sahip çıkmak demektir."

"Otoyolun maliyeti 11 milyar dolardır. Devletin kasasından tek kuruş çıkmamıştır. Bay Kemal, nasıl yapıldığını soruyorsan, bunun adı Yap-İşlet Devret'tir. Bursa Şehir Hastanesi, muhteşem bir sağlık külliyesidir. Bursa'da sağlık hizmetlerinde yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır."

'EKONOMİ GÜÇLENİYOR'

"14 Ağustos'ta AK Parti'nin 18. yılını kutlayacağız. 17 yılın her bir anını millet sevdasıyla geçirdik. İç ve dış politikada ezberleri bozduk, vesayeti gerilettik. Hukuk ve adalette köklü reformlara imza attık. Hiçbir zaman milletimizin onurunun çğnenmesine müsamaha göstermedik. 17 yıldır her platformda Türkiye'nin başını dik tuttuk. 23.5 milyar dolar IMF'ye olan borcu sıfırladık. IMF bizden borç ister hale geldi. Dünyanın 13. büyük ekonomisi konumuna yükselttik. Turizmde, ihracatta Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırmak bize nasip oldu. İhracat rakamları temmuz ayında da ekonomimizin hızla toparlandığını ortaya koymuştur. Her türlü saldırıya rağmen Türk ekonomisi güçleniyor. "

'TURİZMDE REKORA KOŞUYORUZ'

"Turizmde de bu sene rekora koşuyoruz, çok ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Çin ve Latin Amerika'dan gelen turistlerin sayısı artıyor. Dış ticaret fazlası veren ülke olma hedefimize bir adım daha yaklaştık. Türkiye'yi tökezletme senaryoları boşa çıktıkça başarı çıtamız da yükselecektir. Faizler düşüyor. Faizlerin düşmesiyle beraber enflasyondaki gerileme de sürecek. Piyasadaki canlanma yeniden ivme kazanacaktır." Faizlerin düşüyor, enflasyondaki gerileme de sürecek. Sabredersek, dik durursak, felaket tellallarına kulas anmazsak yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacaktır. "

'ÇATLAK SESLERE KULAK VERMEYİN'

'ÇATLAK SESLERE KULAK VERMEYİN'

"Sağda solda duyduğunuz bazı çatlak seslere asla kulak vermeyin. Biz emin adımlarla yolumuzda devam ediyoruz. Bizim artık küçük meselelerle gündemi işgal eden sanal sorunlarla kaybedecek vaktimiz yok. Milletimiz bizden eser, hizmet bekliyor. Tıpkı son 10 yıldır olduğu gibi dertlerine çözüm bulmamızı bekliyor. Son 17 yılda elde ettiğimiz başarıda kendi önceliğimiz var. Muhalefetin sığ gündemiyle değil daima milletin gündemiyle ilgilendik. Sizlerden ve tüm gönüllü kuruluşlarımızdan Türk Demokrasisi 'ne ve bizi biz yapan kadim değerlere sahip çıkmanızı istiyorum. Birileri görmese de istemese de biz Büyük Türkiye hayalini gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya devam edeceğiz. Gayret bizden tevfik Allahtan, destek ve hayır duası sizden

Toplantıda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da konuştu. Aktaş, ulaşım projeleri için Erdoğan'dan destek istedi.

Aktaş, "Aşık oldum dediği Bursa'da yaşayanlar olarak, şehrimize yaptığı katkılardan dolayı sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. 2002'den bu yana yapılanlar, ülkemizin nereden nereye geldiğini gösteriyor. Seçim sonrasında ilk olarak Bursa'mıza gelmiş olmanız bizim için çok anlamlı ve değerlidir. Teşkilatımız adına size yürekten teşekkür ediyorum. Bugün konuşmanızda belirttiğiniz Emek Şehir Hastanesi metro hattını, T2 hattının Osmangazi-Acemler kavşağı gibi ulaşım projelerini inşallah sizlerin destekleriyle Bursa'mıza kazandıracağız. İnsanı merkeze alarak şehrimizi geliştireceğiz. Cumhurbaşkanımızın tavsiyeleri doğrultusunda yatay mimariyi önceliyoruz. Kaçak yapılaşmaya karşı Tower Plaza'nın Eker Park'taki binaların yıkılması da bu kararlılığımızı ortaya koyuyor. Bursa'nın yeniden yeşil özelliğinin kazanması için çalışacağız. Millet, tematik parklar, mesire alanları, aktivite alanlarıyla tekrar oksijeni bol, bahçesi, parkı çok yeşil Bursa'yı inşa edeceğiz. Turizm yatırımlarıyla pay artacak, ekonomik zenginliği hep beraber paylaşacağız. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projeler için çalışma arkadaşlarıma teşkilat mensuplarına yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

AK PARTİ Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Erdoğan'a günün anısına bir armağan sunarken, Erdoğan AK PARTİ İl yönetimiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.