Bursa
Çok Bulutlu
16.2°
enBursa Haber

Erdoğan'dan İnce'ye sert tepki

GÜNCEL , 07 Haziran 2018 Perşembe, 15:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de ''apolet'' tartışması üzerinden sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, ''Sen neyin apoletini söküyorsun? Haddini bil haddini. Kendine gel kendine'' ifadesini kullandı.

Erdoğan'dan İnce'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin mitinginde konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Tevfik Sırrı Gür Stadı'nı Mersin'e bir 'Millet Bahçesi' yapıyoruz. Müjde bu. İngilizler'in Hyde Park'ı varsa bizim de Millet Bahçemiz var. Ana muhalefetin adayı ve diper adaylar şehir hastanelerine karşıymış eline fırsat geçerse kapacataklarmış.

''YIKIM EKİBİ OLARAK GÖZLERİNİ KÖPRÜLERİMİZE DİKMİŞ DURUMDALAR''

Yıkım ekibi olarak gözlerini köprülerimize tüm yatırımlarımıza dikmiş durumdalar. Bir zamanlar rahmetli Demirel'in Özal'ın birinci ikinci köprü meselelerinde 'Biz bu köprüleri satacağız' demişlerdi. Rahmetli Özal 'Neyi satıyorsunuz?' dedi. Ben de diyorum ki satamazsınız. Bay Muharrem Yap/İşlet/Devret nedir bilmiyor. Ama seçimden sonra öğrenecek.

''BUNUN ADI DEMOKRASİ DEĞİL BAY İNCE, TERÖRİSTLERE DESTEK VERMEKTİR''

7 Haziran 2015 seçimlerinin 3. yıl dönümü. 7 Haziran seçimlerinin ardından ülkemizin yaşadıklarını hatırlıyorsunuz değil mi? Diyarbakır'da 53 Kürt kardeşimizi şu anda içeride bulunan HDP'nin başındaki adamın talimatıyla Kürt kardeşlerimizi sokağa döküp 53 tane Kürt kardeşimizi öldürdüler mi? Bunu Muharrem İnce ziyarete gidiyor. İnce ince bir ziyaret yapıyor. Zannediyor ki demokratik hareket yapıyorum. Bunun adı demokrasi değil Bay İnce bunun adı teröristlere destek vermektir teröre güç kazandırmaktır. Sen onu ziyaret edeceğine gel adaletten yana ol. Siz değil misiniz Ankara'dan İstanbul'a demokrasi adı altında bu terör örgütleriyle birlikte yürüyüş yapan? CHP'nin konuşmalarında terörle mücadele duydunuz mu? FETÖ ile mücadele duydunuz mu? Çünkü beraberler.

''İŞİMİZİ İKİNCİ TURA FALAN BIRAKMAYALIM''

İşimizi ikinci tura falan bırakmayalım. Türkiye'nin en küçük bir belirsizliğe tahammülü yoktur. Birileri aynı oyunun peşinde. Yenilen pehlivan misali bir türlü bunlar güreşe doymadılar. Terör örgütünü sahaya sürdüler olmadı. Sokakları karıştırmayı denediler olmadı. Darbeye bile teşebbüs ettiler yine de olmadı.

''BAKKAL DÜKKANINIZI ÇIRAĞA TESLİM EDER MİSİNİZ?''

Ekonomiyi silah olarak kullanıp bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bugün de Cumhurbaşkanı adayı olarak karşınıza gelenler var tek projeleri Türkiye'yi eski günlerine döndürmek olan bu adaylar Türkiye'yi geleceğe taşıyabilir mi? Bakkal dükkanınızı çırağa teslim eder misiniz? Koskoca Türkiye'yi bu çıraklara nasıl teslim edeceksiniz?

MUHARREM İNCE'YE: HADDİNİ BİL, KENDİNE GEL

'Apolet sökeceğiz' diyor. Sen neyin apoletini söküyorsun be? Haddini bil haddini. Haddini bil. Afrin'de o kutlu mücadeleyi sürdüren bir komutanın apoletini sökmek. Suçu Malatya'da bir iftar daveti var ben de davetliyim Sayın Komutan da davetli. Konuşmamda Sayın Komutan da bir yerde o da alkışlıyor. Diyor ki siyasi partilerin toplantılarına katılamaz diyor. O siyasi parti toplantısı değil TESK'in organize ettiği bir toplantı. Kendine gel kendine.''

Erdoğan, "Bunun adı demokrasi değil Bay İnce, bunun adı teröre destek vermek, bunun adı teröristlere destek vermektir." ifadesini kullandı.

Hatay mitinginde de İnce'yi hedef alan Erdoğan, şunları söyledi:

'MİLLET KIRAATHANELERİ KURACAĞIZ'

"Yeni bir projem var, Bay Muharrem çalmayacaksın ama. Millet kıraathaneleri kuracağız. Şimdi bunu tabii Bay İnce yanlış anlayabilir. Millet kıraathanesi deyince, iskambil oyunlarının oynandığı yer anlayabilir. Bay Muharrem, öyle değil, burası tamamen kitaplarla dayalı döşeli kütüphane ve içeride keki, çayı, kahvesi olacak ve burada gençlerimiz, yaşlılarımız gelecek ve kitabını alıp okuyacak. Bay Muharrem, 24 Haziran'da sen bu seçimi kaybedersen ne yapacaksın onu söyle? Bırakıp gidecek misin onu söyle? Bay Kemal yapmadı, sen de onun talebesisin, senin yapacağına da biz güvenmiyoruz. Bay Muharrem'in, Bay Kemal'in ağzından terörle mücadeleyi duydunuz mu? Zaten seçim bildirgelerinde de terörle mücadeleye yönelik bir şey bulamazsınız."

'HİÇ YÜZÜ KIZARMADAN..:'

"CHP'nin genel başkanlık yarışını kaybetmiş şahıs, hiç yüzü kızarmadan ülkeyi yönetmeye talip oluyor. CHP delegelerinin genel başkanlık için bile yeterli görmediği bir şahsı 'gel buraya Muharrem, gel bakalım Muharrem' diyerek cumhurbaşkanlığına aday gösteriyor. Siyasi kariyerinde tek bir başarısı, tek bir becerisi, milletin faydasına tek bir dikili ağacı dahi olmayan birinden Türkiye'yi yönetmesini bekleyebilir miyiz?"

"Eli kanlı caniler için kullanmadığınız, kullanamadığınız ifadeleri Afrin'i terörden temizleyen kahramanlar için kullanıyorsunuz. Bu ne edep dışılıktır."