Bursa
Açık
-2.6°
enBursa Haber

Erdoğan'dan flaş koalisyon açıklaması

GÜNCEL , 20 Haziran 2018 Çarşamba, 23:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın 300'ün altında kalması halinde koalisyon arayışına gidilebileceğini açıkladı.

Erdoğan'dan flaş koalisyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel" programında Gezegen Mehmet'in sorularını yanıtladı. Erdoğan, "İttifaklarla koalisyonlar arasındaki fark nedir?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"ttifakların içerisinde de koalisyonlar oluşmaz diye birşey yok. Mesela Cumhur İttifakı'nda böyle bir şey oluşur mu göreceğiz. 300'ün altına kalırsa o zaman bir koalisyon arayışına gidilebilir o da ayrı konu.

Cumhurbaşkanının partisinden kopması diye bir şey yok. Yeni dönemde partili cumhurbaşkanlığı süreci var. Tarafsızlığa gelinec o başka bir şey. Bir diğer konu parlamento içinden istediğiniz kişiyi kabinenize alırsınız ama üyeliği düşer. Dışarıdan da alabilirsiniz. Yemin etmek artık ben partili değilim demek değil. Tarafsız davranacağına yemin etmektir. 16 Nisan'la birlikte bunlar kalktı. Burada en önemli olan parlamentodan alacağı kişi artık parlamento üyesi olmayacak. Mesela şu anda yeni bir şey duydum. Şu anda başkanlık yarışında olanları yardımcısı olarak atayacağını söylüyor."