Bursa
Parçalı Bulutlu
21°

Erdoğan'dan "Çubuk" açıklaması

GÜNCEL , 23 Nisan 2019 Salı, 15:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Erdoğan'dan "Çubuk" açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan özel gündemiyle toplanan TBMM Genel Kurulu'na katıldı. HDP Eş Genel Başkanı Buldan'ın konuşmasını dinlemeden kuruldan ayrılan Erdoğan, çıkışta Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyla ilgili soruları yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye'de hangi siyasi partiler kol kola veriyolar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var.

Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüşmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit"