Bursa
Açık
8.5°
enBursa Haber

Erdoğan'dan CHP lideri çok sert suçlama

GÜNCEL , 31 Aralık 2017 Pazar, 14:23

Partisinin Düzce İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Erdoğan, "Oturduğu koltuğa gelişi dahi şaibeli olan bu zatın, ülkemiz ve milletimiz aleyhine olan her işin, her ihanetin arkasından çıkması tesadüf olamaz. Sanıyorum, kendisini birileri bu iş için özel olarak görevlendiriyor" dedi.

Erdoğan'dan CHP lideri çok sert suçlama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce 6. Olağan İl Kongresine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:

'MİLLETİMİZ BİZİ DESTEKLEDİ'

"Düzceli Emniyet Müdürü şehidimiz Ufuk Baysan için ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ufuk kardeşimizin anne ve babasını az önce gördüm. Türkiye büyüdükçe maruz kaldığımız tehlikeler daha da büyüyor. Oturduğumuz yerde bu tehlikelerle karşılaşmazdık ama kimse de bizi adam yerine koymazdı. Milletimiz bizi hep destekledi ve teşvik etti. Bu destek kimi zaman sözle oldu kimi zaman sandıkta oyla oldu kimi zaman 15 Temmuz'daki gibi canıyla kanıyla oldu."

'HER İHANETİN ARKASINDAN ÇIKMASI TESADÜF DEĞİL'

"15 Temmuz gecesi, Atatürk Havalimanı'na indik. F16'lar, helikopterler uçuyor ama hamdolsun on binler havalimanında. O arada geliyoruz basın toplantımızı yapıyoruz. Ben o ana kadar bilmiyorum Bay Kemal'in manevra yapıp Bakırköy'e gittiğini. Basın toplantımızı yaptık oradan 16 saat bütün operasyonları yönettik ama adamın umurunda değil. Kendisi hemen otomobile binip Bakırköy'e geçti. FETÖ'cülerin mahkemelerde gösterdikleri riyakarlıkla muhalefetin başındaki zatın yüzsüzlüğü aynıdır. Bu zatın zırvalarını ifşa etmekten usandım. Şimdi de 15 Temmuz mücadelesinde mücadele verenlere dil uzatmaya başladılar. 15 Temmuz'a dil uzatmakla Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda savaşanlara dil uzatmak aynıdır. Oturduğu koltuğa gelişi dahi şaibeli olan bu zatın, ülkemiz ve milletimiz aleyhine olan her işin, her ihanetin arkasından çıkması tesadüf olamaz. Sanıyorum, kendisini birileri bu iş için özel olarak görevlendiriyor."

'BAHÇELİ İLE YÜRÜMEYE DEVAM'

"Sayın Bahçeli ile bu yolda vatan ve millet için yürümeye devam ediyoruz. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde büyüme oranıyla dünyanın en büyüğü olduk. 2018'e bu güçle giriyoruz. Çok daha fazla çalışacağız.."