Bursa
Açık
4.8°
enBursa Haber

Erdoğan'dan 'bedelli' açıklaması

GÜNCEL , 22 Haziran 2018 Cuma, 19:50

İstanbul Üsküdar'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerden sonra Genelkurmay Başkanı ve Milli Savunma Bakanı ile bedelli askerlik konusunu görüşeceğini söyledi.

Erdoğan'dan 'bedelli' açıklaması

Seçimlere iki gün kala İstanbul'da olan Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sırasıyla Kartal, Maltepe, Ataşehir, Üsküdar, Sariyer ve Gaziosmanpaşa'da halka hitap etti.

Erdoğan Gaziosmanpaşa'da yaptığı konuşmasında "Bu pazar aynı zamanda Mart 2019'un işaret fişeğidir. Onu da bilin" dedi.

Erdoğan, "Şu anda 40 milyon turiste gidiyoruz. Ne kadar aleyhe çalışırsa çalışsınlar turistler geliyor. Niye? Türkiye bir başka ülke" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Artık park sistemlerini yaygınlaştıracağız yani mahallelerin ortak park alanları olacak ve araçlar o parklara park edecekler, sokağa değil" dedi.

İstanbul Sarıyer'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal dedi ki, 'Bu raporlarla Amerika, FETÖ'yü Türkiye'ye vermesi lazım.' dedi mi? Ama Cumhurbaşkanı adayı başka konuşuyor Bay Kemal başka konuşuyor, şimdi bunların hangisine inanacağız. Bundan sonra özür dilediler mi? Dilemediler. Bunlar bu milletin Adalet Bakanlığı'na güvenmiyorlar, maalesef George'a güveniyorlar" dedi.

Erdoğan'ın Sarıyer'deki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı güçlü liderlik ister, inanç ister. 16 yıllık tecrübe ile bu evladınız karşınızda"

"Biz 4 ana sütun üzerine Türkiye'yi yükselteceğiz. Eğitim, sağlık, güvenlik, adalet"

"1 milyonu aşkın vatandaşımız şu ana kadar imar barışına müracaat etti."

Erdoğan'ın Üsküdar mitinginde yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Bedelliyle alakalı inşallah 24'ünden sonra masamın üzerinde önemli olan çalışmalarımdan bir tanesi de odur ama ben Bay Kemal gibi palavra atamam. Bay Muharrem gibi atamam. Genelkurmay Başkanımı çağıracağım, Milli Savunma Bakanımı çağıracağım, onlarla beraber oturacağız, konuşacağız ve nihai kararımızı da vereceğiz.

580 bin öğretmen atadık, bay Kemal ne kadar varsa hepsini alacağım diyor. Yalan söyleme, dürüst ol dürüst. Osmangazi'den ne kadar acaç geçti. 13 milyon 384 araç geçti. Bay Muharrem fiyatı fazla diyor.

Üçüncü köprüden otomobil geçişi 13 lira. 7 yıl sonra devlete terk edilecek. Buranın parası sana fazla geliyorsa gel Demirel'in yaptığı birinci köprüden Özal'ın yaptığı ikinci köprüden geç. Bunlardan da memnun değilsen sandalla geç.

Bay Muharrem bizi kendisi gibi sanıyor. Biz beşer planında kimsenin huzurunda eğilmedik. Biz sadece Allah'ın huzurunda rüku ve secdede eğildik. Eğitimde attığımız adımlarla beraber durmak yok yola devam dedik. Türkiye'de üniversitenin olmadığı il var mı? Bunların hepsini biz yaptık.

Bu CHP böyle bir şey yapabilir mi? Çıkmış ben fizik öğretmeniyim. Sen fizik öğretmeni olsan ne yaza. Dershane açtın, 10 öğretmenin SSK primini ödemedin. Bir memurla nasıl konuştuğunu gördünüz. Bunların hali bu. Bunlar bu ülkede cumhurbaşkanlığı yarışına giriyor. Pazar gününe iyi hazırlanmamız lazım.

Kürt kardeşlerime sesleniyorum. HDP'nin oyununa gelmeyin. Bunlar Kürtçü. Bay Muharrem ne yaptı, Edirne'de ziyaret etti. 53 Kürt kardeşimi öldürenler bunlar değil mi? Bunlar bizi bölmek, parçalamak istediler. Ezanımızı susturamayacaklar.