Bursa
Açık
25.2°
enBursa Haber

Erdoğan:Bazı illerde erteleme olabilir

GÜNCEL , 11 Ocak 2019 Cuma, 11:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm adayların iki hafta içinde açıklanacağını söyledi.

Erdoğan:Bazı illerde erteleme olabilir

Ak Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan iki hafta içinde tüm adayların açıklanacağını söyledi.

Hafta sonunda Kocaeli ve Sakarya'daki aday tanıtım toplantısına katılacağını, 19 ve 20 Ocak'ta da iki ile daha gideceğini kaydeden Erdoğan "diğer illerde aday tanıtım toplantıları MKYK üyeleri tarafından gerçekleştirilecek ve süratle iki hafta içinde tanıtım toplantılarını bitirelim ve adaylarımız çalışmalarını süratle sürdürsünler diyoruz. Görevlendirmeleri yaptığımız gibi tüm arkadaşlarımıza sorumlu illeri bildirdik.Yarından itibaren başlıyorlar. Bazı illerde erteleme olabilir, iller vardır ki orada şartlar değişebilir. İl başkanlarına verilmek üzere bir aday tanıtım rehberi de hazırladık" dedi.

Aday olamayan isimleri de uyaran Erdoğan "Aday belirleme sürecinde yaşanan herşey artık geçmişte kalmıştır. Aralarındaki rekabeti seçim çalışmalarına yansıtmayacaklarına yürekten inanıyorum. Dava adamlığı bunu gerektirir. Aksi yönde davrananlar varsa zaten bunlar hiç Ak Parti içinde yer almamıştır. Eğer benim istediğim olursa 'eyvallah', olmazsa 'yallah' derseniz kusura bakmayın bu AK Partili değildir." ifadesini kullandı.

"SIKINTILARIN ASIL MAĞDURU AK PARTİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını ne yazık ki bulamadık" dedi. 24 Haziran seçimlerine göre ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen bulunduğunu belirten Erdoğan, "Üstelik bunların 222 binden fazlası da bizim üyemiz. Öyleyse yakın markaja alacağız" ifadesini kullandı.