Bursa
Açık
29.4°

Erdoğan'a çok sert EYT tepkisi!

EKONOMİ , 10 Aralık 2019 Salı, 13:25

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti olarak hak arayışı içerisinde olanların yardımcısı olduklarını dile getirerek "Emeklilikte Yaşa Takılanlar önergesini ilk olarak Meclis'e biz sunduk" dedi.

Erdoğan'a çok sert EYT tepkisi!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partilerinin her zaman haktan yana olduğunu belirterek, "İYİ Parti, toplumun ezilen tüm kesimlerinin, hak arayışı içerisinde olanların, korkutulduğu için istediğini bile söylemekten korkan sivil toplum örgütlerinin, yani gücün karşısında ağlayamayan, derdini anlatamayan, bir şey söyleyemeyen bütün organizasyonların umudu haline geldi" dedi.

EYT konusunda en somut adımları attıklarını söyleyen Aydın, "Meclis açıldığında 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' önergesini ilk olarak biz verdik. Bakın bugün Türkiye'nin en temel problemlerinden biri haline geldi. Bu iş öyle bir noktaya geldi ki ülkeyi yöneten insan, şimdi bu organize güç karşısında 'Seçim kaybedecek olsam bile bu işi yapamam' diyor. Niye yapamıyorsun? İş sana geldi mi para bol, vatandaşa gelince para yok. Bu ülkenin imkanlarını nasıl çarçur ettiğinizi sanki biz millet olarak bilmiyor muyuz" ifadelerini kullandı.