Bursa
Çok Bulutlu
14.4°

Enflasyon tek haneye düştü, çünkü...

EKONOMİ , 03 Ekim 2019 Perşembe, 12:10

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Eylülde enflasyon tek haneye düştü. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada, yıl sonu yaklaştıkça enflasyonun düşürüleceğini söylemişti. Peki neden?

Enflasyon tek haneye düştü, çünkü...

TÜİK, eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.

Enflasyon eylülde yüzde 0,99 artarken, yıllık bazda yüzde 9,26 oldu.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Enflasyon 9.26" dedi ve mesajına "görmedim, duymadım, bilmiyorum" şeklindeki üç maymun ikonunu ekledi.

'AMAÇ DÜŞÜK MAAŞ ZAMMI'

Erdursun, 13 Eylül'de yaptığı paylaşımda da "Yıl sonu geliyor, alel acele faizleri düşürüyorlar, düşük enflasyon rakamları açıklayacaklar! Emeklilere düşük zam oranda zam yapacaklar! Asgari ücretliye düşük zam yapılacak! Kaybeden hep aynı...MİLLET" demişti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak da çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

ZAMLAR YÜZDE 60 MAAŞLAR YÜZDE 10

Son 1 yılda elektriğe yüzde 60, doğalgaza yüzde 52, akaryakıta yüzde 30, gıdaya yüzde 50, tekel ürünlerine yüzde 60 zam geldiğini hatırlatan Özüpak, "Ve bugün enflasyon açıklandı. Enflasyon 9.26. Yani anlayacağınız zamlar yüzde 60'ken maaş zamlarını yüzde 10-20 arasında düşünüyorlar. İşçiyi emekçiyi zor durumda bırakacak her şeye karşıyız." dedi.

Bozkırın ortasındaki saklı cennet
Bozkırın ortasındaki saklı cennet
Bursa kaplıcalarında yeni dönem
Bursa kaplıcalarında yeni dönem
Kaz Gölü kurtuldu
Kaz Gölü kurtuldu
Ünlülerin bilinmeyen hastalıkları
Ünlülerin bilinmeyen hastalıkları