Bursa
Çok Bulutlu
17.9°

enBursa'ya yıkım kararı! İYİ Parti'den sert tepki: Asıl amaç özgür haberciliği yıkmak

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 14:14

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com hakkında aldığı yıkım kararına İYİ Parti'den de sert tepki geldi. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın kifayetsizliğini agresif bir yönetim tarzıyla örtmek istediğini belirterek, "Henüz sözleşme süresi dahi bitmeden harekete geçilmiş olması, asıl amacın özgür haberciliği yıkmak olduğunu gösteriyor" dedi.

enBursa'ya yıkım kararı! İYİ Parti'den sert tepki: Asıl amaç özgür haberciliği yıkmak

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararını kınadı.

'KİMYASI BOZULDU'

"Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni yönetemiyor olması Alinur Aktaş'ın kimyasını tepeden tırnağa bozdu" diyen Selçuk Türkoğlu'nun açıklaması şöyle:

'ADETA GÖZÜ KARARIYOR'

"Bursalılara göre Alinur Aktaş aslında yok hükmündedir. Çünkü herkes biliyor ki, yarın seçim olsa Türkiye'de AKP, Bursa'da da Alinur Aktaş gerçekten olmayacak. Bütün göstergeler böyle ve bu durum da hasbelkader başkanlığa gelen Aktaş'ın adeta gözünü karartıyor.

'ENBURSA TARAFSIZ ÇİZGİSİYLE DİKKAT ÇEKİYOR'

Kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü bağımsız ve tarafsız yayın çizgisi ile dikkati çeken ve kadrosuna değerli kalemleri dahil eden enBursa.com sitesinin ofisiyle ilgili alınan yıkım kararı, asıl amacın özgür medyayı susturmak olduğunu gösteriyor. Belli ki, bu haber grubunun yayınları Başkan'ın hiç hoşuna gitmiyor. Böyle bir kararın, ofisle ilgili sözleşme süresinin bitmediği halde alınmış olması ise ayrı bir garabet. Zaten akabinde başvurulan mahkemenin hızla 'yürütmeyi durdurma kararı' vermiş olması da uygulamanın haksızlığını ortaya koyuyor.

'ŞİRAZESİ DAHA DA KAYACAK'

Bursa kamuoyundan Büyükşehir Belediyesi'nin icraatlarıyla ilgili yansıyan olumsuz geri dönüşler sürdükçe, Başkan Aktaş'ın şirazesinin daha da kayacağı çok açık. İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı olarak basın ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının bu iktidar döneminde ayaklar altına alındığını gösteren Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu yıkım kararını şiddetle kınıyor, Alinur Aktaş'ı, yapacağı aşikar olan daha başka yanlışlarının öncesinde hassaten uyarıyoruz."