Bursa
Açık
16.5°

enBursa'ya yıkım kararı!.. 'İlla ki yandaş mı olması lazım?..'

BURSA , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 20:50

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararına bir tepki de Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü ve Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Ayradilli'den geldi. Yıkım kararı alınan alanın Nilüfer Belediyesi sorumluluğunda olduğunu hatırlatan Ayradilli, "Gidip Mihraplı Parkına baksınlar, onlarca yanlış kullanılan yer var. Bu kararda iyi niyet yok. İlla ki yandaş mı olması lazım?" diye konuştu.

enBursa'ya yıkım kararı!.. 'İlla ki yandaş mı olması lazım?..'

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararı kent kamuoyunda büyük tepkiye yol açarken, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü ve Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ayradilli'den çarpıcı açıklamalar geldi.

Söz konusu alan ile ilgili yetkinin Nilüfer Belediyesi'nde olduğunu hatırlatan Ayradilli, şunları söyledi:

'BÜYÜKŞEHİR MİHRAPLI PARKINA BAKSIN!..'

"Burada bir plan boşluğu var. Buralar, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşümle ilgili eksik ve kötü planlar... Ekim sonunda verdiğimiz süre sona erdikten sonra biz Nilüfer Belediyesi olarak bir şey yapmaz isek o zaman böyle bir tasarrufta bulunmak isteyebilir. O da bize yazı yazar. Bu başka bir şey. Ama asıl olan Mihraplı Park'a götürsünler beni, elimle göstereyim onlara, Hüdavendigar Parkı'nda onlarca kötü ve yanlış kullanılan yer var. Burada o da yok."

'İYİ NİYET ARAMAK ANLAMSIZ'

"Burası bir satış ofisi için izin alınmış, kentsel dönüşümle alakalı görevini yerine getirmiş. Süre dolduğunda da kapatılacak bir yer. Üstelik buraya park yapmak da kiralayan firmanın görevi. Bu zaten yapılacak. Bunu beklemeden sırf kendilerini eleştiriyorlar diye böyle bir girişimde bulunmak!.. Bunun altında iyi niyet aramak anlamsız ve gereksiz."

'BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE HİÇ YAKIŞMIYOR'

"Unutmamalılar ki, şimdilik bu gücü ellerinde tutanlar kısa bir süre sonra güç ellerinden kaybolduktan sonra neyle uğraşacaklar? Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin görevi öncelikle bu tarz uygulamalar değildir. Çünkü burada süresi bitmeyen bir izin söz konusudur. Bu tutum Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne hiç yakışmıyor."

'İLLA YANDAŞ MI OLMASI LAZIM?'

"İlla ki yandaş mı olması lazım? Çok istiyorlarsa o sapık bir tarikat liderinin olduğu tarikat binasını gidip yıksınlar. Her ne kadar Bursa'da değilse de gidip onunla uğraşsınlar. Gidip bütün tarikat yuvalarını kontrol etsinler, oralarda nasıl uygulamalar var, baksınlar. Oradaki kaçak yapıların nasıl kötü kullanıldığını tespit etsinler, alınlarından öpeyim. Çocuklara mehl eden, cinsel istismar için Allah yolunu hak gören bu zavallı aşağılıklarla mücadele etsinler belediye olarak da göreyim. Bunlara sonra hep beraber bakarız."