Bursa
Çok Bulutlu
21.4°

enBursa'ya yıkım kararı! CHP'den sert tepki: Siyasi şımarıklık

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 14:02

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com hakkında aldığı yıkım kararı kent gündeminde geniş yankı buldu. enBursa.com'a yönelik hukuk dışı uygulamaya sert tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Medyayı yanlı haberciliğe zorladınız, otosansüre mahkum ettiniz, bugün artık tek sesli medyayla da yetinmiyorsunuz demek ki, sıra binalarını da başlarına yıkmaya geldi. Bursa halkı, deniz bitmez zanneden bu siyasi şımarıklara ilk seçimde faturayı kesecektir, bu böyle biline..." dedi.

enBursa'ya yıkım kararı! CHP'den sert tepki: Siyasi şımarıklık

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, enBursa.com'a yönelik yıkım kararına ilişkin açıklama yaptı.

Karaca, açıklamasında şunları söyledi:

"Türkiye maalesef demokrasi ve çok sesliliğe karşı tahammülsüzlüğü ilke edinmiş bir iktidara mahkum olmuş durumda. AKP iktidarı döneminde cendere altına alınan basın, aradan geçen 20 yıl içinde neredeyse tamamen sindirildi. Ulusal ölçekte havuz medyasıyla gündemi ve gerçekleri tersyüz eden iktidar, yerelde de partili belediyeleri kanalıyla adeta terör estiriyor.

'ENBURSA.COM'U HEDEF ALDI'

AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi, yanlış uygulamalarını gündeme taşıyan enBursa.com'u hedef aldı. enBursa.com'un kullandığı binaya ilişkin yıkım kararı çıkarıldı. Ancak idari yargı, AKP'li belediyenin yıkım kararının yürütmesini durdurdu.

'BAŞKANLIK KOLTUĞU KAMU GÜCÜNÜ BİREYSEL ÇIKAR İÇİN KULLANMA MAKAMI DEĞİLDİR'

Bu yargı kararı gösteriyor ki; AKP'nin elinde kalan tek büyük belediye olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, belediye gücünü siyasi çıkar elde etmek için kullanmaktadır. Alinur Aktaş bilmelidir ki, belediye başkanlığı koltuğu, kamu gücünü bireysel çıkarlar için kullanma makamı değildir.

Medyayı yanlı haberciliğe zorladınız, otosansüre mahkum ettiniz, bugün artık tek sesli medyayla da yetinmiyorsunuz demek ki, sıra binalarını da başlarına yıkmaya geldi.

'BURSA HAK ETMİYOR'

Bursa böylesine beceriksiz büyükşehir yönetimini hak etmiyor.

Bursa bütün projeleri ortada kalmış, oradan oraya savrulan bir büyükşehir yönetimini hak etmiyor.

Bursa, yasaları kişisel siyasi çıkar elde etmek için eğip bükmeye kalkışan büyükşehir yönetimini ve siyasileri de hak etmiyor.

Bursa halkı, deniz bitmez zanneden bu siyasi şımarıklara ilk seçimde faturayı kesecektir, bu böyle biline..."