Bursa
Açık
19.6°

enBursa'ya yıkım kararı!.. 'Antidemokratik, siyasi bir uygulama...'

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 16:29

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararına bir tepki de CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'ndan geldi. Altaca Kayışoğlu, kararı "antidemokratik siyasi bir uygulama" olarak nitelendirdi.

enBursa'ya yıkım kararı!.. 'Antidemokratik, siyasi bir uygulama...'

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararını değerlendirdi.

"Kararı basın üzerinde baskı kurmak" olarak yorumlayan Altaca Kayışoğlu, şunları söyledi:

'EK UFAK ELEŞTİRİ BİLE RAHATSIZLIK YARATIYOR'

"enBursa.com'a yönelik baskıların asıl sebebinin siyasi olduğunu biliyoruz. İktidarın genel anlamda, Bursa'da da yerel anlamda basın üzerindeki baskısını sıkı bir şekilde görüyoruz, yaşıyoruz. İktidara yönelik, demokratik çerçevede yapılan en ufak eleştiriye yönelik haberde rahatsız oluyor. İktidar, tek sesli medya istiyorlar. Yıllardır da bununla ilgili zaten bir çalışma yapıyorlar. Medyaların ele geçirilmesi bunun göstergesi. Yerelde de bunu yaşıyoruz. Çok ciddi bir şekilde Bursa Büyükşehir Belediyesi üzerinden yerel medyalar susturulmaya çalışılıyor.

'ANTİDEMOKRATİK SİYASİ BİR UYGULAMA'

Bizim çok objektif eleştirilerimiz bile maalesef sizin gibi birkaç özgür medya dışında basında yer alamıyor. Antidemokratik, siyasi bir uygulamadır. Kabul edilemez bir uygulama. Zaten yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir. Hukuka aykırıdır. Yargı kararı beklenmesi gerekir ama her şeyin ötesinde de basın üzerindeki baskı kabul edilemez. Demokrasilerde böyle bir şey olmaz."