Bursa
Çok Bulutlu
19.6°

enBursa'ya yıkım kararı! Alinur Aktaş'a tokat gibi bir cevap daha...

BURSA , 04 Eylül 2020 Cuma, 18:57

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararına önce yargıdan, ardından da Nilüfer Belediyesi'nden tokat gibi cevap geldi. Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin kararla ilgili yürütmeyi durdurma kararı almasından sonra Nilüfer Belediyesi de Büyükşehir'in foyasını ortaya çıkardı. Buna göre, Büyükşehir'in enBursa.com'un yayın yaptığı bina ve alanla ilgili hiçbir yetkisi yok!

enBursa'ya yıkım kararı! Alinur Aktaş'a tokat gibi bir cevap daha...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hukuksuz yıkım kararına karşı Bursa 3. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Yargının ardından Büyükşehir Belediyesi'ne tokat gibi bir cevap da Nilüfer Belediyesi'nden geldi. Nilüfer Belediyesi'nin 1 Eylül 2020 tarihli resmi yazısı, Büyükşehir'in bütün foyasını ortaya çıkardı.

Bursa Büyükşehir Belediye Encümeni, Nilüfer Konak Mahallesinde bulunan enBursa.com ve Ergünkent Satış Ofisi ile ilgili olarak "amaç dışı kullanım" gerekçesiyle yıkım kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi, söz konusu binanın Nilüfer Belediyesi ile yapılmış olan sözleşme süresi dolmamasına rağmen önce enBursa.com'un elektrik ve suyunu kestirdi. Yıkım kararının tebliği ise bu işlemlerin ardından yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yazıyla enBursa.com'u elektrik, su, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden mahrum etmek istedi...

Bursa 3. İdare Mahkemesi konuyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verirken, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu alanla ilgili herhangi bir yetkisinin de olmadığı ortaya çıktı.

Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin yıkımla ilgili yürütmeyi durdurma kararı...

Nilüfer Belediyesi, enBursa.com ofisi yakınında bulunan park alanıyla ilgili "uygulama imar planı"nın 18 Aralık 2019 tarihinde Bursa 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini, enBursa.com/Ergünkent ofisinin de söz konusu alanın dışında kaldığını bildirdi.

Nilüfer Belediyesi'nin resmi yazısı Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu alanda bir yetkisi olmadığını ortaya koyuyor...

Nilüfer Belediyesi'nden Başkan Yardımcısı Osman Ayradilli imzasıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen resmi yazıda, yıkım kararı alınan binayla ilgili sözleşme süresinin 30 Ekim 2020 tarihinde dolacağı belirtilerek, "Söz konusu park alanının Uygulama İmar Planı Bursa 2. İdare Mahkemesinin 18.12.2019 tarih ve 2019/1008E. 2019/1257K. sayılı kararı ile ptal edilmiş olup, şantiye binasının bulunduğu 1258 metrekarelik park alanı iptal kararının bulunduğu alanın dışında kalmaktadır" denildi.

Nilüfer Belediyesi'nin resmi yazısı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir hak ve yetkisi olmayan alanla ilgili yıkım kararı almış olduğunu ortaya koyarken, sözleşme süresi dolmadan ve karar tebliğ edilmeden enBursa.com ofisinin elektrik ve suyunu kestirmesi konunun yasal olmaktan ziyade siyasi ve bireysel olduğunu bir kez daha gösterdi.