Bursa
Açık
19.6°

enBursa'ya yıkım kararı! "Acziyet ve asabiyet"

BURSA , 10 Eylül 2020 Perşembe, 14:51

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararının ardından destek ziyaretleri sürüyor. Yargı tarafından durdurulan yıkım kararına tepki gösteren Gelecek Partisi Kurucu Üyesi ve Parti Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk, "Bu kararın arkasında, Bursa'yı yönetenlerin sorunlara çözüm üretememelerinin acziyeti ve asabiyeti var." dedi.

enBursa'ya yıkım kararı! "Acziyet ve asabiyet"

Beraberindeki heyet ile birlikte enBursa.com'u ziyaret eden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi ve Parti Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Mustafa Öztürk, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik aldığı hukuk dışı yıkım kararına tepki gösterdi. Yapılan hukuksuzluğa karşı olduklarını söyleyen Öztürk, "Basın hiçbir partinin arka bahçesi olmamalı." dedi.

Öztürk değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

"HUKUKSUZLUK VE KEYFİLİĞE KARŞIYIZ"

"enBursa.com'a keyfi ve hukuksuzca bir işlem yapılmak istenmiş. Bu keyfiliğe karşı olduğumuzu dile getirmek istiyorum. Bursa'yı yönetenlerin bir şey üretememenin, Bursa'nın sorunlarına çözüm üretememenin acziyeti ve asabiyeti var bu kararın arkasında.

"BASIN ÖZGÜR VE TARAFSIZ OLMALIDIR"

Basın özgür olmalıdır. Basın iktidarın ya da bir başka partinin hiçbir zaman arka bahçesi olmamalıdır. Bizim istediklerimizi değil toplumun faydasına, doğru ve tarafsız haber yapması gerekiyor. Dolayısıyla, bu habercilik yapan basının özgürlüğüne kısıtlama getirme, baskı yapma anlayışına karşıyız. Gelecek Partisi iyi her şeyin yanındadır ama baskının, hukuksuzluk ve keyfiliğin karşısındayız. Arkadaşlarımız yaptıkları işlere dikkat etsinler. Buralara odaklanacaklarına, Bursa'nın bir çok sorunları var ulaşımdan tutun da çevreden kentsel dönüşümden, sokaklarından çöplük bile kaldırılamadı. Bu sorunlarla ilgilensinler, bunlara zaman ayırsınlar daha iyi olur. Bursalılardan memnun olsunlar"

BÜYÜKŞEHİR'DEN YETKİ GASPI

Yıkım kararı yargı tarafından durdurulmuş, Nilüfer Belediyesi tarafından ortaya konulan belgelerle de Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu alanda hiçbir hak ve yetkisi olmadığı ortaya çıkmıştı.