Bursa
Açık
21.4°

enBursa'ya bir destek daha... 'Çalmamış çırpmamış, doğru düzgün haber yapmışlar!..'

BURSA , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 16:53

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararına tepkiler sürüyor. enBursa.com'a bir destek de son yerel seçimlerde Millet İttifakı CHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'dan geldi.

enBursa'ya bir destek daha... 'Çalmamış çırpmamış, doğru düzgün haber yapmışlar!..'

Özgür basının çeşitli baskılarla susturulamayacağını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Yıldırım Belediye Başkan adayı Özgür Erdursun, şu görüşleri dile getirdi:

"Dünyada Avrupa'da uzun yıllardır birileri bir iş yapar, kamu adına görevli olan kişileri de, toplum adına basın denetler. Görevlerini yerine getiriyorlar mı? Eksiklikler var mı? Ne gibi eksiklikler var? Bunları halkın önüne koyar. Burada özgür basın olmadığı sürece halk gerçekleri bilemez. Toplum gelişemez. Bu gün baskıcı rejimlerde halkın sorunlarını kimse dile getiremez. Ülkemizden son 20 yılda hem genelde hem yerelde, hükümeti kimsenin eleştirmesini istemiyorlar. Böyle bir şey mümkün değildir. Eksiklikler tabii ki vardır. Eksikliklerin giderilmesi için toplum adına birileri eleştiride bulunacak. Burada da görev özgür basındadır. Hangi yasal haklara sahipse, bu yasal haklar çerçevesinde eleştirilerini yapacaktır. Ama beni eleştirdi diye ben gideyim onların yerlerini yıkayım, işlerine taş koyayım, ekmeklerini ellerinden alayım, şunlara bir ders vereyim de bak bir daha bir şey söyleyebiliyorlar mı? şekline bürünüp insanların korkutmak olmaz. İlklere ev sahipliği yapmış Bursa'da özgür basının eleştirilerinden dolayı, iş yerlerine ceza olarak yıkım kararının verilmesini konuşuyoruz. Bu çok üzücü bir durum. Taraflı, tarafsız bu gün AK Parti'ye oy verenler de 'biz ne yapıyoruz. Bu adamlar çalmamış, çırpmamış doğru düzgün haber yapmışlar, eleştirmişler. İyi ki de varlar' demesi gerekiyor. Ve bu kararı alan kişilerin de şapkalarını önleri koyup biz yanlış karar aldık demeleri gerekiyor. Biz her zaman siyasi ideolojilere takılmadan haklının yanındayız, özgür basının, emekçinin yanındayız. Eleştiri ne kadar fazlaysa orada o kadar çok başarı gelir. Bu yapılan uygulamayı doğru bulmuyorum."