Bursa
Çok Bulutlu
30.3°

Emniyet'ten 'Hijyen' operasyonu... İçlerinde Bursa da var!

GÜNCEL , 15 Mayıs 2020 Cuma, 14:04

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı, birtakım ulusal organize suç örgütü lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri anlaşılan şahıslarla yönelik operasyon gerçekleştirildi. "Hijyen" adı verilen ve 8 ilde düzenlenen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet'ten 'Hijyen' operasyonu... İçlerinde Bursa da var!

Emniyet Genel Müdürlüğü, son dönemde özellikle birtakım ulusal organize suç örgütü lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri anlaşılan, toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozdukları ve mafya tipi suç yapılanmaları ile mücadelede halkın güvenlik güçlerine ve adalet sistemine olan güven duygularının azalmasına sebep oldukları değerlendirilen şahıslarla ilgili olarak harekete geçti.

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Sakarya, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 8 farklı ilde 13 hedef şahsa yönelik bugün "Hijyen" isimli eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, G.A. (İstanbul - Mersin), C.Ç. (İstanbul), Z. Ç. (İstanbul), A. Y. (İstanbul), A. C. (Mersin), A.Ö. (Adıyaman), B.İ. (Bursa), E. Ş. (Antalya), N. K. (Ankara), F. D. (Sakarya) İsimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şüpheliler arasında "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş'un da bulunduğu öğrenildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alınan Akkuş, Sedat Peker'i tehdit ettiği ve sosyal medyada paylaştığı video ile gündeme gelmişti.

Yapılan aramalarda toplam 4 Tabanca, 7 şarjör, 124 fişek, 1 "Polis" ibareli Basın Kartı, 1 telsiz, 2 mühürlü poşet içerisinde boş kovan, 1 kelepçe, 2 bıçak, 2 kasatura, 1 kılıç, tarihi eser nitelikli 2 bıçak ve 100 sikke ele geçirildi. Ayrıca suç unsuru içerebileceği değerlendirilen çok sayıda dijital materyal da ele geçirildi.4

BURSA EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA

'Hijyen Operasyonu' ile ilgili bir basın açıklaması yapan Bursa Emniyet Müdürlüğü de tespit edilen şahıs ve eylemlerinin devlet otoritesinin ve güven ortamının önüne geçmeye çalıştığına dikkat çekildi.

8 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda Bursa'da ikamet ettiği belirlenen B.İ.'nin yakalanmasına yönelik çalışmalarda şüphelinin Denizli'de bir otelde konakladığı tespit edilirken, Bursa KOM Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı duyuruldu. Aramalrda 1 adet ruhsatsız tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Feci kaza kamerada
Feci kaza kamerada
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor
Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen
Tabiat harikası Limni Gölü
Tabiat harikası Limni Gölü