Bursa
Açık
32.3°

Emin Adanur gençlere kentsel dönüşümü anlattı

EN İYİ YAPILAR , 20 Mayıs 2019 Pazartesi, 10:02

Bursa'nın ilk başarılı kentsel dönüşüm projesini ParkNilüfer'i gerçekleştiren Ergünkent İnşaat, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencilerini misafir etti.

Emin Adanur gençlere kentsel dönüşümü anlattı

Öğrencilere Ergünkent İnşaat'ın kentsel dönüşüm projelerini ve başarıyla hayata geçirilen ParkNilüfer'i gezdirerek bilgilendirmelerde bulunan Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, "Kentsel dönüşümle insanlara sadece bir ev değil, onlara yeni bir hayat ve hayaller veriyoruz" dedi.

ADANUR'DAN ÖĞRENCİLERE YAKIN İLGİ

BUÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerini ağırlayan Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, öğrencilerle yakından ilgilendi. Adanur, Ergünkent İnşaat'ın devam eden projeleri Konak Butik ve Doğuşkent projelerini maketleri başında anlatarak, Bursa'nın ilk başarılı kentsel dönüşüm projesi olan ParkNilüfer'i de gezdirdi.

'İNSANLARIN ARZUSU DEPREME DAYANIKLI BİNALARDA YAŞAMAK'

Öğrencilere kentsel dönüşüm hakkında bilgilendirmelerde de bulunan Adanur, "ParkNilüfer'i kentsel dönüşüme sokmadan önce, buranın sakinlerinin öncelikli isteği depreme dayanıklı, sağlam binalarda yaşamaktı. Biz de onların bu hassasiyetini göz önünde bulundurarak başarılı bir projeye imza attık. Şimdi burada insanlar depreme dayanıklı, sosyal donatı alanları, yeşil alanları, yüzme havuzları olan evlerde, çocuklarının özgürce ve rahatça oynayabildiği güvenlikli bir sitede oturuyor" dedi.

'PROJELERİMİZİ HASSASİYETLE SÜRDÜRÜYORUZ'

Kentsel dönüşüme sokulan evleri yıkarken büyük bir sorumluluk taşıdıklarını belirten Adanur, "İnsanların evleri onların yaşamları ve hayalleridir. Evleri yıkarken, bir nevi onların yaşamlarını da yıkmış oluyorsunuz. Biz bunun sorumluluğunu her daim yaşıyoruz ve projelerimizi de bu hassasiyetle sürdürüyoruz. İnsanlara sadece bir ev değil, yeni bir hayat ve hayaller veriyoruz" diye konuştu.

'DÖNÜŞÜMÜ DOĞRU YER VE ZAMANDA BAŞLATTIK'

Kentsel dönüşümün farklı bölgelerde, farklı nedenlerle yapıldığını ifade eden Adanur, "Biz ilk kentsel dönüşüm projesi olan ve başarıyla tamamlanan ParkNilüfer ile Bursa'da bir akım başlattık. Bunu doğru yerde ve doğru zamanda yaptık. Bizle başlayan kentsel dönüşüm akımıyla, Bursa'nın değerine değer kattığını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BUÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin sorularını da yanıtlayan Ergünkent İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur, ardından öğrencilerle iftar programında birlikte oldu.