Bursa
Açık
23.9°

Ellen'ın programı için ırkçılık soruşturması

MAGAZİN , 01 Ağustos 2020 Cumartesi, 15:46

ABD'li ünlü komedyen ve talk şov sunucusu Ellen DeGeneres'in başı kendi adını taşıyan programla ilgili dertte.

Ellen'ın programı için ırkçılık soruşturması

Program ekibinin eski çalışanları prodüksiyon ekibindeki bazı kişiler tarafından ırkçılık ve mobbing gibi kötü muamelelerle karşı karşıya kaldığını iddia ediyor.

Ünlü Amerikan komedyen ve sohbet programı sunucusu Ellen DeGeneres'in şovuyla ilgili soruşturmada, programın gündelik yönetimiyle ilgili "ciddi eksiklikler" bulunduğu sonucuna varıldı. Personelden bazı kişilerin işine son verildi. DeGeneres yaşananlar nedeniyle özür diledi.

Soruşturma, çalışanların işyerinde "ırkçılık yapıldığı ve sindirme olduğu" iddialarının yer aldığı bir haberin Buzzfeed sitesi üzerinden yayılarak yankı uyandırması üzerine başlatılmıştı.

İddiaları dile getiren çalışanlar işyerinde "zehirli bir havanın" estiğini ve "korku ortamının" hakim olduğunu söylüyorlardı.

Ellen DeGeneres personele yolladığı e-postada özür diledi ve "bunun bir daha yeniden yaşanmaması için" her şeyi yapmakta kararlı olduğunu söyledi.

DeGeneres, "Hepimiz sözlerimiz ve hareketlerimizin başkalarını nasıl etkileyebileceğine dikkat etmeliyiz. Şovumuzdaki sorunlar bana iletildiği için çok memnunum" diye de ekledi.