Bursa
Çok Bulutlu
6.7°

Elazığ'dan acı haber

GÜNCEL , 26 Ocak 2020 Pazar, 16:30

Elazığ ve Malatya'yı vuran 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası ölü sayısı 39'a yükseldi. Yaralı sayısı ise 1607. Elazığ'da 31 yıkık bina tespit edildi.

Elazığ'dan acı haber

Elazığ merkezli meydana gelen 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde ölü sayısı 39'a yükseldi. 1607 kişinin yaralandığı deprem sonrası şehrin bazı mahallelerinden arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Şimdiye kadar 45 kişi enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

"AFAD YÖNLENDİRME YAPMADAN KİMSE BİR ŞEY GÖNDERMESİN"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki arama-kurtarma çalışmalarının sona erdi, tarama faaliyetlerine başladık. Sürsürü Mahallesi'nde 6 kişinin enkaz altında olduğunu biliyoruz, arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. AFAD yönlendirme yapmadan kimse Elazığ ve Malatya'ya bir şey göndermesin. Burada lojistik grubumuz hazır ve başarılı bir şekilde sevkiyatını yapmaktadır. "TIR gönderiyorum, yardım yapacağım" diyorlar. Bizi böyle bir yardımı koordine etmemiz mümkün değil. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına, depremde etkilenenlere aile başı nakit yardımlar verilecek. Bu da yarın sabah itibariyle sağlanacaktır.